Technika

Zoomlion/Master Agro - Dalekowschodni tygrys

Data publikacji:

W poszukiwaniu nowych ciągników importerzy zaglądają również na Daleki Wschód. Wychodzą bowiem z założenia, że również za Wielkim Murem Chińskim znaleźć można interesujące produkty dla rolnictwa. Tak też postąpiła olsztyńska firma Master Agro, która została generalnym importerem chińskich ciągników Zoomlion na naszym rynku.

Program produkcji ciągników firmy Zoomlion obejmuje ponad 20 modeli, platformowych i z kabinami, wyposażonych w silniki o mocy od 25 do 210 KM. Mniejsze modele doskonale sprawdzają się w utrzymaniu terenów zielonych, pól golfowych, w przedsiębiorstwach komunalnych czy w gospodarstwach ogrodniczych lub sadowniczych. Jednym z nich jest ważący niespełna 1200 kg model RD 254 e-mark, z napędem na cztery koła, w którym źródłem mocy jest 3-cylindrowy silnik o mocy znamionowej 18,8 kW/25 KM, zgodny z normą emisji spalin Stage IIIA. W układzie przeniesienia napędu zastosowano skrzynię mechaniczną, uzupełnioną o również mechaniczny rewers. W sumie kierowca ma do dyspozycji 16 biegów do jazdy do przodu i do tyłu (8+8). Mechanicznie włączany jest również napęd przedniej osi.

Nieźle wyposażony

Zwraca uwagę solidne wyposażenie standardowe ciągnika marki Zoomlion w podzespoły robocze. Wałek odbioru mocy ma dwie prędkości – 540/1000 obr./min, zaś udźwig podnośnika wynosi 800 kG. Roboczy układ hydrauliczny zasilany jest pompą o wydatku 30 l/min - do dyspozycji są także cztery szybkozłącza zewnętrzne. Pozytywny wizerunek dopełnia komfortowa kabina z systemem wentylacji. W wyposażeniu standardowym są także m.in.: tylny zaczep, przesuwny, z belką polową (zaczep obracany o 360° - opcjonalnie) i hak holowniczy. Ciągnik o wymiarach 3,22/1,44/2,3 m (długość/szerokość/wysokość), z rozstawem osi 1,64 m, ma ogumienie robocze 6,0-16 (przód) i 9,5-24 (tył).

Potentat w wielu branżach

Firma Zoomlion Heavy Machinery został założony w 2011 r., a jego poprzednikiem był Chery Heavy Industry, z którym połączył się w sierpniu 2014 r. Zoomlion specjalizuje się w produkcji i sprzedaży urządzeń rolniczych, budowlanych i do obsługi taborów. Oferuje m.in. prezentowane również podczas ubiegłorocznej edycji Agritechniki ciągniki, kombajny zbożowe i do zbioru ryżu, a także urządzenia do suszenia ziarna. Oferta firmy obejmuje także narzędzia, takie jak glebogryzarki i opryskiwacze zawieszane.

O pozycji firmy świadczy najlepiej, że ten chiński producent jest jednym z liderów rodzimego rynku techniki rolniczej. Koncern Zoomlion znany jest także z produkcji szerokiej gamy maszyn budowlanych i specjalistycznych – od ulicznych zamiatarek, pomp do betonu, przenośników przemysłowych przez maszyny do robót drogowych aż do dźwigów samojezdnych i żurawi wieżowych (dostępnych również na rynku polskim). Przychody całego koncernu w 2015 r. wyniosły ponad 2,8 mld euro.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.