[ATR] Aktualności Amazone

Znaczący wzrost obrotów Amazone

Data publikacji:
Znaczący wzrost obrotów Amazone

Drugi rok z rzędu Grupa Amazone wylegitymowała się znaczącym wzrostem obrotów.  Tempo rozwoju firmy nawet rośnie, bo gdy w 2020 r. wzrost przychodów wyniósł 15%, tak w ubiegłym roku już nawet 22%. Całkowity obrót w roku gospodarczym 2021 osiągnął nową maksymalną wartość 655 mln euro (w poprzednim roku było to 537 mln euro).

Tak dobre rezultaty wynikają przede wszystkim z mocnej pozycji na najważniejszych rynkach eksportowych, które odpowiadają za ponad 80% sprzedaży. Znaczny wzrost obrotów odnotowano zwłaszcza w Niemczech, Francji, Polsce i Rosji. W zauważalnym stopniu sprzedaż maszyn rolniczych wzrosła także w Austrii, Irlandii, Ukrainie i krajach bałtyckich. Stały rozwój organizacji sprzedaży sprzyjał uzyskaniu pozytywnych rezultatów w USA i Kanadzie - aktywność sprzedażowa rozwijała się bardzo dobrze również w Republice Południowej Afryki, Japonii i Australii.

Inwestycje i rozbudowa

Firma Amazone aktualnie zwiększa swoje moce produkcyjne. Trzy lata po otwarciu zakładu w Bramsche przyszedł czas na jego rozbudowę. Dodatkowa powierzchnia hal wynosząca 8000 m² pozwoli w przyszłości wydajnie produkować wszystkie serie opryskiwaczy polowych Amazone. Znalazło się tam również dodatkowe miejsce na kontrolę i optymalizację jakości maszyn.

Związane z tym przeniesienie montażu pozwoli rozbudować Global Parts Center w Tecklenburg-Leeden, co pozwoli poprawić dostępność serwisu na całym świecie. Łącznie nakłady na badania i rozwój wyniosły ponad 5% obrotu. W ślad za tym postępuje rosnące zatrudnienie, które w ciągu 2021 r. wzrosły do ok. 2000 osób. 

Jakie perspektywy?

Największy wpływ na wzrost obrotów będzie mieć w nadchodzących latach rozszerzony program produkcyjny obejmujący maszyny Amazone dostosowane do gleb i klimatów różnych części świata, a także rozwój nowych koncepcji maszyn oraz rozwiązań cyfrowych umożliwiających zrównoważoną produkcję żywności.

Trudno jednak podejmować wiarygodne prognozy dotyczące dalszego rozwoju biznesu - niemożliwe do sformułowania ze względu na różnorodne, niecodzienne uwarunkowania polityczne i gospodarcze (m.in. wojna Rosji i Ukrainy). Wysoki chwilowo portfel zamówień w Grupie Amazone konfrontowany jest z napiętą sytuacją po stronie dostawców, która obecnie prowadzi częściowo do ograniczeń i opóźnień w produkcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.