Aktualności

Zmiana pokoleniowa

Data publikacji:

Helmut Claas został mianowany przez zgromadzenie wspólników Claas jego honorowym przewodniczącym. Na nową przewodniczącą została wybrana Cathrina Claas-Mühlhäuser, przejmując to stanowisko od swojego ojca.

Wraz z wyborem Cathriny Claas-Mühlhäuser na przewodniczącą zgromadzenia wspólników dokonała się trzecia zmiana pokoleniowa na szczycie spółki Claas. Zgromadzenie podejmuje strategiczne decyzje dotyczące rodzinnego przedsiębiorstwa i ściśle współpracuje z kierownictwem koncernu. W jego skład wchodzą członkowie zewnętrzni Christian Boehringer, dr Frank Dreves, Arne Lakeit, Gerd Peskes, Carl-Albrecht Bartmer oraz członkowie rodziny Cathrina Claas-Mühlhäuser, dr Patrick Claas, Volker Claas i Helmut Claas.

Helmut Claas przewodniczył zgromadzeniu wspólników przez ponad 25 lat. W tym czasie Claas zintensyfikował swoją międzynarodową działalność w krajach pozaeuropejskich. Powstały nowe zakłady produkcyjne i centra dystrybucyjne m.in. w Indiach, USA, Rosji, Chinach i Ameryce Południowej. Ważnym strategicznym krokiem było przejęcie francuskiego producenta ciągników Renault Agriculture w 2003 r. Na okres ten przypada również opracowanie flagowego kombajnu zbożowego Lexion, który został wprowadzony na rynek w 1995 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 08/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.