Nowości

Złoty medal Polagra Premiery dla Amazone DirectInject

Data publikacji:

Wymagania w zakresie ochrony roślin stawiane rolnikom i sprzętowi stale rosną. Ważnym punktem jest tu elastyczność wyboru środków ochrony roślin w polu. Z punktu widzenia upraw często konieczne jest reagowanie specyficznymi produktami i środkami jedynie w konkretnych, wydzielonych obszarach. Istnieją też różne obowiązki związane z chronionymi strukturami i wodami powierzchniowymi, które rolnik musi uwzględniać wybierając środki ochrony roślin. Ten konflikt interesów rozwiązuje system DirectInject firmy Amazone, wyróżniony złotym medalem styczniowych targów Polagra Premiery.

 

    Złoty medal Polagra Premiery dla Amazone DirectInject

System DirectInject - w porównaniu do konwencjonalnych systemów - pozwala osiągnąć szybki czas reakcji w procesie zasilania i pełną integrację z obiegiem cieczy roboczej oraz systemem obsługi opryskiwacza polowego. Dzięki temu systemowi można reagować indywidualnie w określonych miejscach na potrzeby uprawianych roślin, a także oszczędzić na środkach ochrony roślin i dodatkowych przejazdach opryskiwaczem polowym. Efektem jest oszczędność czasu, ograniczenie kosztów i ochrona środowiska.

Jeśli chodzi o szczegóły, system DirectInject składa się z umieszczonego z prawej strony maszyny w schowku opryskiwacza UX 01 Super dodatkowego zbiornika o pojemności 50 l, wyposażonego w odpowiednią technikę dozowania. W efekcie zbiornik jest bardzo łatwo dostępny i bezpieczny do napełnienia - wszystkie podzespoły są dodatkowo optymalnie zabezpieczone.

Warto podkreślić, iż DirectInject może pracować z nierozcieńczonym środkiem ochrony roślin. Mieszadło mechaniczne sprawia, że środki ochrony roślin mające tendencję do rozwarstwiania się są utrzymywane w stanie jednorodnym. Użytkownicy mogą stosować ochronę roślin na wydzielonych polach i obszarach. Tam gdzie wcześniej niemożliwa była zróżnicowana i natychmiastowa aplikacja, można zareagować podczas jednego przejazdu roboczego, co finalnie skutkuje optymalnym stanem upraw.

System bezpośredniego zasilania DirectInject może być stosowany w jednoosiowych opryskiwaczach UX 01 z seryjną komunikacją Isobus oraz systemem indywidualnego przełączania rozpylaczy AmaSwitch lub AmaSelect z wysokociśnieniowym systemem cyrkulacji DUS pro.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.