Technika Silosy i suszarnie

Ziarno dobrze zmagazynowane w silosach Riela

Data publikacji:

Produkty sprzedawane pod marką Riela znane są na całym świecie. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu magazynowania i obróbki zboża dla szerokiej gamy klientów zarówno z branży rolniczej jak i przemysłowej. Podstawowy asortyment produktowy Riela obejmuje oprócz standardowych silosów płaskodennych również wersje lejowe, które stosowane są np. jako elementy buforowe w trakcie procesów technologicznych takich jak suszenie czy oczyszczanie.

    Ziarno dobrze zmagazynowane w silosach Riela

Silosy Riela przeznaczone są do magazynowania ziarna zbóż, rzepaku, kukurydzy, roślin strączkowych i innych materiałów sypkich w postaci mokrej lub suchej, a zestawienie ze sobą wielu pojedynczych modułów daje praktycznie nieograniczoną powierzchnię składowania. Silosy wykonane są z blachy falistej ocynkowanej, gdzie grubość warstwy ocynku na blachach płaszcza silosu i jego podporach wynosi 600 g/m².

Dachy silosów lejowych pokrywane są dodatkowo warstwą tworzywa Solano, która zapewnia optymalną ochronę oraz wydłużoną żywotność nawet w szczególnie trudnych warunkach atmosferycznych. Deklarowana przez producenta klasa ochrony przeciwkorozyjnej to III DIN 5.5928. W tym miejscu warto również zaznaczyć, iż w 2007 r. została na nowo przeliczona konstrukcja dachów silosów, tak aby były one w stanie wytrzymać podwyższone obciążenie śniegiem. Ponadto belki nośne mają unikalny profil rynnowy, aby mogły skutecznie odprowadzać skropliny z połaci dachu poza silos.

Silosy Riela posiadają dwie szczeliny wentylacyjne, które pozwalają na wymianę powietrza przy załadunku i rozładunku zbiornika. Pierwsza umiejscowiona jest pomiędzy dachem a częścią cylindryczną, druga pomiędzy dachem a jego czapą. Szczeliny są oczywiście odpowiednio zabezpieczone specjalną osłoną przed wnikaniem śniegu lub śmieci niesionych wiatrem, nie dopuszczają też do wnętrza ptaków czy gryzoni. Zabezpieczenie mocowane jest do dachu zbiornika w odległości ok. 3 cm od części cylindrycznej zbiornika. Silosy lejowe mają również ważną zaletę w porównaniu do wersji płaskodennych, związaną z bardzo sprawnym i szybkim sposobem opróżniania. Leje silosów Riela są kształtowane pod kątem 45° oraz 60°.

Wytrzymała konstrukcja i szeroki wybór wyposażenia

Zastosowanie wytrzymałych materiałów oraz optymalizacja konstrukcji zapewnia stabilność silosów podczas wielu lat eksploatacji. Poszycie ścian oraz wzmocnione podpory wykonane są z wysokiej klasy stali S550GD. Konstrukcja silosów obliczona jest według norm Eurocode, PN-EN 1991-4 i PN-EN 1993-4-1 dla pszenicy o ciężarze jednostkowym 9 kN/m³. Silosy spełniają wymagania dla 4. strefy obciążenia śniegiem wg normy PN-EN 1991-1-3:2005 oraz wymagania dla 3. strefy obciążenia wiatrem do wysokości 1000 m n.p.m. wg normy 1991-1-4:2008. Do połączeń elementów konstrukcji producent stosuje specjalne śruby klasy 8.8 o wytrzymałości na rozciąganie 800 N/mm² oraz granicy plastyczności 640 N/mm². Na stykach blach używana jest dodatkowo specjalna pasta uszczelniająca, podwójne uszczelnienie wykonywane jest na pionowych połączeniach blach.

W standardowym wyposażeniu silosów jest właz serwisowy w połaci dachowej oraz dwuskrzydłowy właz serwisowy w ścianie. Opcjonalnie można zamówić również galerię do podparcia urządzenia załadowczego wraz z podestem wzdłuż urządzenia i barierkami ochronnymi, czujniki określające stopień napełnienia silosu, system pomiaru temperatur oparty na wieloczujnikowych sondach temperaturowych rozmieszczonych symetrycznie w silosie, daszki wentylacyjne, drabiny i podesty dostępowe, zasuwy sterowane ręcznie lub automatycznie oraz oświetlenie serwisowe. Silosy lejowe firmy Riela oferowane są w pojemności ładunkowej od 38 do nawet 1589 ton, przy średnicy konstrukcji od 3,58 do 10,7 m. Warto dodać, iż silosy płaskodenne z tym znakiem kończą się na wielkości rzędu 18 tys. ton i średnicy ponad 32 m.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.