Aktualności

Zetor - UTILIX i HORTUS nowe modele na Agritechnice

Data publikacji:

Zetor Tractors a.s. wkrótce zaprezentuje dwa nowe modele ciągników UTILIX i HORTUS w segmencie mocy od 40 do 70KM. Rozszerza w ten sposów ofertę uniwersalnych ciągników, które znajdą szerokie zastosowanie w ogrodnictwie i służbach komunalnych oraz przy pracach z ładowaczem czołowym.

Nowa linia UTILIX składa się z modeli UTILIX HT 45 oraz UTILIX HT 55, a w ofercie serii HORTUS znajdują się maszyny HORTUS CL 65 oraz HORTUS HS 65. Traktory są niezawodne, wydajne i łatwe w utrzymaniu. Pojawią się na rynku w pierwszym kwartale 2018 roku.

W ostatnich latach byliśmy świadkami rozszerzenia oferty traktorów o mocy poniżej 80KM. Zainteresowanie maszynami w tym segmencie mocy stale wzrasta, a udział tego segmentu w rynku osiąga – w zależności od rynku – nawet 10% ogólnej sprzedaży. Reagujemy na tę sytuację i wprowadzamy na rynek dwie linie modeli składające się z czterech traktorów — mówi Robert Todt, dyrektor sprzedaży i marketingu Zetor Tractors a.s.

UTILIX
Sercem traktorów serii UTILIX jest 4-cylindrowy silnik. UTILIX HT 45 dysponuje mocą 43KM, natomiast mocniejszy UTILIX HT 55 jest wyposażony w silnik o mocy 49KM. Silniki spełniają normy emisji spalin STAGE IIIA. Maszyny są wyposażone w trzystopniową, hydrostatyczną skrzynię biegów, a prędkość maszyny jest kontrolowana przez operatora za pomocą dwóch pedałów gazu oraz pedału hamulca. Maksymalna prędkość traktora wynosi 30 km/h. Dzięki systemowi mokrych hamulców nowe maszyny stanowią bezpieczne narzędzia pracy, które odpowiadają najnowszym, rygorystycznym normom bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o układ hydrauliczny, maszyny posiadają dwie pompy oleju o przepływie 52 lub 56 l/min, co stanowi wystarczającą objętość np. do pracy z ładowaczami czołowymi i innym sprzętem do agregacji.

HORTUS
Traktory HORTUS są wyposażone w 4-cylindrowy silnik o mocy 67KM, który spełnia normy emisji spalin STAGE IIIB. Maszyny są wyposażone w mechaniczną skrzynię biegów z 24 biegami do przodu oraz 24 biegami do tyłu, model HORTUS HS jest dodatkowo wyposażony w tzw. PowerShuttle – rewers, który umożliwia zmianę kierunku jazdy pod obciążeniem. Maksymalna prędkość traktorów wynosi 40 km/h, a maszyny, podobnie jak seria UTILIX, są wyposażone w system mokrych hamulców. Dwie pompy oleju zapewniają przepływ w układach hydraulicznych 60 l/min.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.