[ATR] Nowości Zetor

Zetor - Mocniejsza Proxima CL

Data publikacji:

Dla firmy Zetor eksportującej aż 85% ciągników polski rynek wciąż ma kluczowe znaczenie, dlatego czeski producent z uwagą śledzi panujące na nim tendencje. Obserwując rosnące zainteresowanie coraz mocniejszymi ciągnikami, firma rozszerzyła od początku roku ofertę w popularnej serii Proxima CL o model o mocy 106 KM, skierowany właśnie do polskich rolników.

Nowa Proxima CL 110 oferowana jest obecnie tylko na polskim rynku, gdzie jest na nią największy popyt. Na rynkach innych krajów europejskich, a także w Ameryce Północnej ciągnik będzie dostępny od drugiej połowy tego roku. – Na polskim rynku obserwujemy długotrwały trend polegający na tym, że rolnicy poszukują maszyn o większej mocy. Linia Proxima CL należy do bardzo popularnych i wielu klientów pytało o możliwość zakupienia ciągnika tego typu o mocy powyżej 100 koni, który mogliby wykorzystać w szerszym zakresie, także do pracy z ładowaczem czołowym. Nowa Proxima CL znajdzie zastosowanie w mniejszych i średnich rozwijających się gospodarstwach, które szukają alternatywy dla starszych używanych ciągników mniejszej mocy – wyjaśnia Arkadiusz Fułek, prezes zarządu spółki Zetor Polska.

Sprawdzone rozwiązania

Dotychczas seria Proxima CL obejmowała ciągniki o mocy 56, 64 i 70 kW (76-95 KM) oraz maksymalnym momencie obrotowym 420, 472 i 507 Nm. Nowy model CL 110 o mocy 78 kW/106 KM i maksymalnym momencie 558 Nm również wyposażono w sprawdzony i oszczędny silnik 4-cylindrowy o prostej konstrukcji, pozbawiony zbędnej elektroniki i rozbudowanych układów oczyszczania spalin (do eksploatacji nie jest potrzebny AdBlue). Taka sama jest także firmowa 6-stopniowa, 2-zakresowa, zsynchronizowana przekładnia mechaniczna oferująca łącznie 12/12 biegów (do przodu/do tyłu) lub 20/4 (opcja, z biegami pełzającymi), z rewersem mechanicznym, zapewniająca prędkość 30 lub 40 km/h.
W Proximie CL 110 zastosowano również inne podzespoły znane z mniejszych ciągników, w tym WOM zależny i niezależny, z dwoma trybami prędkości - 540/1000 lub 540/540E obr./min (przedni 1000 obr./min w opcji), hydraulikę z zębatą pompą główną o wydatku 50 lub 60 l/min (opcja), podnośnik TUZ ze sterowaniem mechanicznym o maksymalnej sile udźwigu 45 kN (w całym zakresie 42 kN) oraz 4 lub 6 (opcja) szybkozłączy zewnętrznych plus 1 wolny spływ. Ciągniki zapewniają ergonomiczne, wygodne stanowisko robocze w przestronnej, klimatyzowanej (opcja) i bezpiecznej kabinie, o dobrej widoczności na wszystkie strony, z amortyzowanym fotelem (mechanicznie lub pneumatycznie) i regulowaną w dwóch płaszczyznach kierownicą.
Dla bardziej wymagających Zetor w serii Proxima oferuje oczywiście modele HS, o mocy 96-117 KM, z 4-biegową przekładnią 24/24, z 3-stopniowym powershiftem, elektrohydraulicznym rewersem PowerShuttle oraz rozbudowaną hydrauliką Bosch (opcja) z funkcją HitchTronic automatycznej regulacji tylnego TUZ.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.