Aktualności

Zetor/Expom - Pokazy skąpane w słońcu

Data publikacji:

Bardzo dobra pogoda, interesujące maszyny, możliwość jazd testowych - cóż więcej można oczekiwać od polowych pokazów sprzętu rolniczego? Zastrzeżeń nie mieli z pewnością uczestnicy pokazu w miejscowości Kakawa Stara koło Kalisza, zorganizowanego 25 sierpnia br. przez firmę Zetor Polska, bo i aura dopisała, i sprzęt zjechał interesujący, i nikt nie wzbraniał wypróbowania wystawionych maszyn.

Połączony z jazdami próbnymi pokaz zgromadził grubo ponad 200-osobową grupę uczestników, którzy mogli przyjrzeć się z bliska 5 zestawom z ciągnikami Zetor, wśród których znalazły się m.in. z jednej strony największy w ofercie Crystal 170 HD o mocy nominalnej 163 KM, z drugiej zaś - prosty Major CL 80, najlepiej sprzedający się model Zetora i jeden z najpopularniejszych ciągników na rynku, oferowany z 75-konnym silnikiem Deutz.
Z Zetorami zgrabne zestawy tworzyły maszyny firmy Expom (uzupełnione o pług Unii Ibis XMS), w tym kultywator dłutowy Wicher, agregat ścierniskowy Ajax Trio, składany wał uprawowy Jacek czy unikalna brona wirnikowa Astra. – Maszyna ta powstała z myślą o gospodarstwach rolnych w Mołdawii czy na Ukrainie. Dostępne są dwie konfiguracje - jako agregat do upraw przedsiewnych bądź do uprawy międzyrzędowej w kukurydzy czy burakach. Astra bardzo dobrze sprawdza się w spulchnianiu gleby i usuwaniu chwastów. Przystosowana jest do pracy we wszystkich warunkach glebowych, choć szczególnie dobrze radzi sobie w silnie wyschniętej glebie – wyjaśnia Leszek Weremczuk, dyrektor ds. marketingu i handlu w firmie Expom. Elementem roboczym w bronie wirnikowej Astra (w pokazie zaprezentowana w wersji o szerokości roboczej 4 m, dostępne również warianty - 3 i 6 m) są gwiazdy obrotowe, wykonane ze specjalnej stali o grubości 15 mm i mocowane wahliwie do specjalnego zęba sprężynowego zapewniającego odpowiedni nacisk. Ich działanie zapewnia bardzo dobre rozbicie skorup gleby, a także wyrywanie chwastów, które zostają na powierzchni.
Z Astrą współpracował doskonale znany ciągnik Zetor Foterra 140 HSX o mocy 136 KM, wyróżniający się 5-biegową przekładnią z trzema stopniami mocy na każdym biegu, zmienianymi pod obciążeniem (Powershift), oferującą łącznie 30 biegów do jazdy w obu kierunkach. HSX ma w standardzie rewers włączany elektrohydraulicznie, bez użycia sprzęgła. W ten sam sposób uruchamiany jest też WOM (540/540E/1000/1000E obr./min).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.