Nowości Uprawa i siew

Zbudowany jak czołg agregat Orthman do uprawy pasowej

Data publikacji:

System uprawy precyzyjnej 1tRIPr pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych i działającej od 1965 r. firmy Orthman to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia optymalne przygotowanie gleby do siewu, precyzyjną aplikację nawozów oraz zapewnia idealne warunki w strefie korzeniowej roślin. Dzięki przemyślanej i sprawdzonej konstrukcji przetestowanej przez lata, system ten zwiększa efektywność prac polowych, jednocześnie minimalizując erozję gleby i poprawiając plony. Podczas czerwcowych targów Opolagra prezentowała go firma DAV Vogel, wyłączny przedstawiciel marki Orthman na rynku polskim.

 

Funkcje i zastosowania systemu 1tRIPr firmy Orthman

System 1tRIPr (dostępny w konfiguracjach od 4 do 16 rzędów) został zaprojektowany, aby sprostać wszystkim rygorom uprawy pasowej strip-till. Jego zastosowanie jest szczególnie korzystne przy zmianach klimatycznych i wzroście kosztów, gdzie liczy się efektywność pracy oraz precyzja aplikacji nawozów. Maszyna jest idealna do pracy na różnych rodzajach gleb, zapewniając równomierne przygotowanie łoża siewnego, lepszą gospodarkę wodną oraz optymalne warunki dla wzrostu roślin. 

– System firmy Orthman został dostosowany do wymogów rynku polskiego. W prezentowanym przez nas prototypie oznacza to rozszerzenie możliwości zmiany rozstawu rzędów – dostępny jest zakres od 45 do 75 cm. W klasycznym wydaniu 75 cm przekłada się to na optymalną prędkość roboczą 12 km/h, zaś przy 45 cm należy ją zredukować do 8-10 km/h. Przed nami prezentacja tego rozwiązania na kolejnych czołowych wystawach w Polsce oraz testy w wybranych gospodarstwach rolnych – mówi Michał Vogel, współwłaściciel firmy DAV Vogel.

Optymalne warunki w strefie korzeniowej

System 1tRIPr nie tylko przygotowuje idealne łoże siewne, ale także tworzy optymalne warunki w strefie korzeniowej roślin. Zęby uprawowe zagłębiające się na głębokość 28 cm rozbijają podeszwę płużną, zapewniając silny wzrost korzeni, co jest kluczowe dla zdrowego rozwoju roślin. W przypadku napotkania na jakąkolwiek przeszkodę podziemną (np. kamień) zęby automatycznie wracają do ustawienia początkowego. Regulowane talerze rozgarniające usuwają resztki z pasa, co dodatkowo poprawia warunki wzrostu.

 

Idealne przygotowanie łoża siewnego

System 1tRIPr jest wyposażony w równoległe połączenie, które gwarantuje stałą głębokość uprawy i aplikacji nawozów nawet na nierównym polu. Zagłębione talerze zagarniające zapewniają wyrównanie pasa, zaś pozostałe grudy i bryły pomaga rozbić wał strunowy, stanowiący ostatni element systemu firmy Orthman. Budowa systemu 1tRIPr pozwala stworzyć idealnie równy pas w każdym rzędzie. Solidna, a jednocześnie prosta i przemyślana konstrukcja maszyny gwarantują szybkość napraw i ciągłość pracy.

 

Precyzyjna aplikacja nawozów

1tRIPr może pracować z nawozami w formie płynnej, granulowanej oraz w układzie mieszanym. Niezależna regulacja głębokości wylotów (pojedyncze lub podwójne) pozwala na dokładne rozmieszczenie różnego rodzaju substancji odżywczych. Doglebowy system aplikacji nawozów przynosi oszczędności, a precyzyjne dostarczanie mikro- i makroelementów znacząco poprawia wzrost roślin i zwiększa plony.

 

Rama do uprawy rzędowej z możliwością składania

Rama do uprawy rzędowej systemu 1tRIPr została skonstruowana z myślą o współczesnych ciągnikach, oferując bardzo solidny trzypunktowy układ zawieszenia dostępny w kategorii 3 oraz 4. Składana do wewnątrz rama umożliwia złożenie ramion o 180° co ułatwia transport maszyny, a odpowiednio rozmieszczone punkty mocowania gwarantują bezpieczny montaż systemów nawożenia płynnego i granulowanego. Dostępna jest także w wersjach 4 rzędowych dla małych gospodarstw rolnych i na usługi.

 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.