[ATR] Aktualności ClaasMzuriAgro-Land

Mzuri/Agro-Land - zbiór pokazowy

Data publikacji:
zbiory
zbiory class
zbiory class

W dniu 14 lipca firmy Agro-Land i Mzuri-Agro zorganizowały pokazowy zbiór jęczmienia ozimego na jednym z firmowych pól w Rajgrodzie koło Nakła nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie). Gwiazdą dnia był Lexion 6800 najnowszej generacji, wyposażony w nowy zespół omłotu i separacji APS Synflow Walker, duże zbiorniki oraz szereg innowacyjnych rozwiązań często znanych z hybrydowych kombajnów tej niemieckiej marki.

Lexion 6800 wyposażony jest w silnik Mercedes Benz o mocy 340 kW/460 KM, spełniający normę emisji spalin Stage V, wyposażony w system Dynamic Power, który dokonuje elastycznej regulacji dostarczanej mocy silnika odpowiednio do warunków. Pozwala to pracować przy możliwie najniższych obrotach, co zapewnia znaczną oszczędność paliwa, gdy nie jest wymagana moc maksymalna. Dużym atutem kombajnu (zbiornik o pojemności 11 tys. l), który omówił Andrzej Kulczyński, menedżer produktowy ds. kombajnów w Claas Polska, jest przede wszystkim system APS Synflow Walker, zapewniający wysoką wydajność omłotu i wydzielania ziarna. Całkowicie nowy zespół młócący o szerokości 1700 mm wyposażono w przedni  bęben przyspieszający o średnicy 450 mm, 10-cepowy bęben główny o średnicy 755 mm oraz dodatkowy bęben separujący o średnicy 600 mm z odrzutnikiem. Kąty opasania 132° (bęben młócący) oraz 116° (separator) zapewniają aktywne obszary separacji o powierzchni 3,18 m².
Wszystkie segmenty klepiska są regulowane hydraulicznie przez system CEBIS, zabezpieczający przed przeciążeniem i zablokowaniem zespołu młócącego. Domłacający segment klepiska może być aktywowany z kabiny. Umożliwia to niezwykle precyzyjne sterowanie zespołem omłotowym, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia dokładności omłotu jęczmienia. Podobnie jak inne elementy zespołu młócącego, system sterowania listwą oraz klapami pod klepiskiem jest zintegrowany w automatycznym systemie CEMOS Automatic. Końcowa separacja ziarna odbywa się na sześciu wytrząsaczach klawiszowych o długości 3,8 m i powierzchni 6,46 m². W porównaniu z poprzednią wersją nowy system omłotu z dodatkowym bębnem separującym i bardzo płynnym liniowym przepływem masy żniwnej zapewnia znacznie wyższą wydajność.

Ściernisko uprawione

Kiedy zaś kombajny zakończyły zbiór jęczmienia, do akcji mógł wkroczyć agregat do pielęgnacji gleby Mzuri Rezult, czyli maszyna do ultrapłytkiej uprawy pożniwnej (połączone z omówieniem technologii uprawy pasowej jęczmienia ozimego, którą przybliżył Łukasz Lewandowski, dyrektor handlowy firmy Agro-Land). Wykonująca pierwszy zabieg na ściernisku agregat Mzuri Rezult wyposażona jest w 5 rzędów bardzo wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia palców sprężystych o wysokości 70 cm i średnicy 18 mm, poprzedzonych rzędem uzębionych talerzy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.