[ATR] Gospodarka i rolnictwo KRUS

Zasady potrącania zaliczek i składek

Data publikacji:

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazała informacje na temat zasad potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne w 2020 r. Kasa informuje, że w 2020 r. będzie pobierała zaliczki na podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie zdrowotne od wypłacanych emerytur i rent na zasadach analogicznych jak przed dniem 1 stycznia 2020 r.

Zaliczki na podatek dochodowy będą naliczane w kwocie równej 17% świadczenia uzyskanego w danym miesiącu minus miesięczna kwota zmniejszająca podatek tj. 43,76 zł.
Składki na ubezpieczenie zdrowotne będą ustalone tj. w wysokości 9% świadczenia, z tym, że 7,75% będzie pokrywane z zaliczki na podatek dochodowy, a pozostałe 1,25% z kwoty netto emerytury lub renty.
Szczegółowe informacje o zasadach potrącania zaliczek i składek z przykładami znajdują się w zakładce „Świadczenia z ubezpieczenia emerytalno-rentowego”.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.