Rolnictwo 4.0 Nowości

Zarządzanie działalnością z John Deere

Data publikacji:

Czołowi producenci maszyn rolniczych, opracowują nowoczesne rozwiązania, które kreują kierunki rozwoju całego sektora. Firma John Debre również podąża tą drogą, podkreślając tym samym swoją wiodącą pozycję w nowoczesnych technologiach rolnictwa, gdzie priorytetem są łatwa obsługa oraz funkcjonalność. Innowacyjne rozwiązania już dziś umożliwiają planowanie, monitoring, wykonywanie i analizowanie prac rolniczych.

    Zarządzanie działalnością z John Deere

Cyfrowa platforma John Deere Operations Center jest wsparciem na polach na wielu płaszczyznach. Znajduje zastosowanie w kontrolowaniu maszyn, postępu prac, podejmowania szybkich, trafnych decyzji, przy czym proces analizy nie odnosi się wyłącznie do pracy w czasie rzeczywistym. Operations Center jest bowiem z powodzeniem wykorzystywane podczas wykonywania analiz, wyciągania wniosków i nakreślania korekt. Przykładowo można porównać zastosowane dawki z tymi planowanymi przed pracą. Te, które znalazły się w zleceniu roboczym, a jakie otrzymał operator na polu. Zmienne warunki środowiskowe mogą zakłócać przyjęte wcześniej założenia, z tego powodu taka analiza umożliwia określenie stopnia realizacji założonych celów.

Odpowiedź na potrzeby rolników

Monotonna i wielogodzinna praca rodzi stres, a wówczas bardzo łatwo o błąd ludzki. Dla rolnictwa precyzyjnego platforma Operations Center doskonale sprawdza się zarówno podczas bieżących prac, jak i podczas zarządzania całym sprzętem, którym dysponuje gospodarstwo. Optymalizacja pracy i procesów zarządzania oznacza realne oszczędności w ponoszonych kosztach ogólnych. Podpięcie maszyn pod cyfrową platformę Operations Center umożliwia podgląd w czasie rzeczywistym na każdy sprzęt, czyli wiadomo dokładnie, gdzie on się w danym czasie znajduje, jakie prowadzi działania, czy ma postój, czy właśnie przejeżdża z pola na pole.

Można również zdalnie śledzić wszystkie parametry robocze maszyny, wysyłać do operatorów nowe zlecenia, wyznaczać wirtualne granice pola, dodawać następnie do nich ścieżki technologiczne itd. Operator maszyny sprzężonej z systemem po otrzymaniu zlecenia słyszy odpowiedni sygnał, widzi na wyświetlaczu połączenie i ściąga zlecenie z dyspozycją konkretnego zadania. Ma np. dostępną mapę aplikacyjną do zmiennego siewu, oprysku czy też nawożenia. To przejście od tradycyjnego rolnictwa do takiego wykorzystującego innowacyjne technologie cyfrowe jutra już dziś. 

Platforma Operations Center jest darmowa, pozwala na sprawne zarządzanie całym gospodarstwem z poziomu smartfona lub tabletu. Posiadane maszyny muszą być tylko wyposażone w system telematyczny JDLink. System daje szeroki wachlarz zastosowań poprzez tworzenie map zmiennego dawkowania i wysyłanie zleceń roboczych, wykorzystania zmiennego dawkowania nawozu czy zmiennej populacji nasion, prowadzenie działań ściśle dostosowanych do danego miejsca. Warto zaznaczyć, że Operations Center jest również nieocenionym narzędziem dla firm usługowych.

Efektywnie z AutoSetup

Narzędzie AutoSetup znacząco ułatwia planowanie zadań polowych w tym uprawę roli, siew, oprysk, nawożenie i zbiór. Umożliwia wysłanie niezbędnych informacji dotyczących wykonania określonej pracy bezpośrednio na wyświetlacz w kabinie operatora. Eliminuje skutecznie ludzkie błędy, zwiększa efektywność pracy człowieka i maszyny. Funkcja AutoPath automatycznie tworzy linie prowadzenia dla całego pola, opierając się na obsadzonych rzędach. Dedykowany odbiornik StarFire w czasie rzeczywistym zapisuje linie prowadzenia i pozwala tym samym na utrzymanie dokładnego rozstawu rzędów.

Rolnicy chcący wdrożyć platformę Operations Center otrzymują pełne wsparcie od lokalnego dilera firmy John Deere. W ten sposób można wykorzystać pełen potencjał nowoczesnej technologii w gospodarstwie. Odpowiednie szkolenia zapewniają zrozumienie tematu i zapoznanie się z wieloma możliwościami systemu. Co ważne, wszelkie dane klientów są w pełni bezpieczne i to rolnik decyduje, jakie dane udostępnia. Rozwiązania cyfrowe to obecnie kierunek optymalizacji prac rolniczych, który z pewnością zwiększy efektywność gospodarstwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.