Gospodarka i rolnictwo

Zarząd KRIR w sprawie zatrudniania cudzoziemców

Data publikacji:

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, na wniosek Małopolskiej Izby Rolniczej zwrócił się do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o rozważenie możliwości uproszczenia przepisów związanych z zatrudnianiem cudzoziemców przez rolników.

Zdaniem samorządu rolniczego procedury obowiązujące przy ubieganiu się o zatrudnienie pracowników sezonowych są zbyt skomplikowane i pracochłonne. Rolnicy zatrudniają pracowników sezonowych w okresach nasilonych prac polowych i w tym terminie prace związane ze zbiorem plonów i ich sprzedażą są dla rolników najistotniejsze. Załatwianie spraw urzędowych związanych ze zgodą na pobyt cudzoziemców odrywa producentów od spraw najistotniejszych.

Kolejnym podnoszonym przez rolników problemem jest konieczność płacenia podatku za zakwaterowanie pracowników. Rolnicy często umożliwiają zamieszkanie pracownikom bezpłatnie na terenie gospodarstwa. W tej sytuacji wyliczanie podatku zmusza rolnika do sztucznego ustalania kosztu zakwaterowania, aby spełnić przepisy.

Źródło: krir.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.