Technika

Zainteresowanie produktami Pomot nie słabnie

Data publikacji:

Pod względem sprzedażowym rok 2022 był w firmie Pomot wyjątkowo udany. Wszystkie grupy produktowe w tym rozsiewacze, wozy asenizacyjne, włącznie z nowym produktem - iniektorem do nawozów płynnych sprzedawały się bardzo dobrze.

    Zainteresowanie produktami Pomot nie słabnie

Do historii przeszły czasy, gdy w sprzedaży Pomot-u dominowały mniejsze lub średnie wozy. Ostatnie lata to są już duże maszyny, stąd też sprzedaż automatycznie rośnie. W latach 2019-2020 firma przestawiła się na ich produkcję.

– Powiększyliśmy więc hale magazynowe, aby pomieścić więcej komponentów, miejsca jednak trzeba znacznie więcej, więc są już pomysły, aby dalej powiększać obszar zakładu. Rozwijany jest także park maszynowy. Bez odpowiednich narzędzi nie da się dalej rozwijać produktu, a potrzeby rynkowe są spore. Niestety, z uwagi na wzrost kosztów materiałów, komponentów, zużycia energii itd., cennik w 2022 roku był aktualizowany trzy razy, niemniej zainteresowanie naszymi maszynami nie maleje, jest dużo zapytań, marka Pomot jest bardzo znana, lecz konkurencja jest duża. Uważam, że kolejne miesiące też będą dobre

– przekonuje Marcin Górski, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży.

Pomot dostosowuje się do rynkowych wymagań, rozszerza swój asortyment aplikatorów pod względem szerokości roboczej, wyposażenia w redlice talerzowe bądź łyżwowe, powstają także nowe projekty mające na celu spełnienie wymagań klientów. Na minionych niedawno kieleckich targach Agrotech firma Pomot Chojna również była obecna ze swoją ofertą. Zaprezentowano tam różnego typu aplikatory standardowe, naglebowe, łyżwowy itd.

– Nasze produkty trafiają również na rynek eksportowy, jest to nawet do 30%. Eksport obejmuje wszystkie rynki, od zachodu po południe. Kierunek wschodni się trochę ograniczył, bo wiadomo, ale asortyment sprzedaje się dobrze na Ukrainie. Zrobienie europejskiej homologacji odblokowało nam wiele kierunków

– uważa Marcin Górski.

Aplikator łyżwowy 6M

Zoptymalizowany aplikator do gnojowicy 6M z oferty Pomotu zapewnia najwyższą precyzję dozowania w wąskim paśmie. Maszyna dostępna jest w szerokościach roboczych 6; 9; 12; 15 i 18 m, przy czym agregacja aplikatora realizowana jest poprzez mocowanie bezpośrednie lub czteropunktowy system. Pasywna kompensacja wychylenia odbywa się w centralnej ramie. Model 6M oferuje rozstaw węży 25 cm, aktywną regulację docisku na każdej płozie do 12 kg, do tego mechaniczne lub hydrauliczne włączanie sekcji szerokości.

Zmodyfikowane ułożenie węży eliminuje początkowy rozlew w literę ,,V” i tym samym zapewnia jeszcze dokładniejsze rozdzielanie. Aplikator jest ponadto bardzo dobrze przystosowany do transportu. Wyposażony został w siłowniki hydrauliczne z amortyzacją, które minimalizują obciążenia ramy podczas składania. Nowoczesne i stabilne resory piórowe zwiększają natomiast komfort i bezpieczeństwo w czasie transportu. Jest również mechanizm składania „Dropstop” dla zmniejszenia zanieczyszczenia dróg.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.