[ATR] Nowości kubota

Zaczepiany opryskiwacz XTS3

Data publikacji:
opryskiwacz XTS3

Firma Kubota rozszerza swoją ofertę maszyn rolniczych, wprowadzając nową serię opryskiwaczy zaczepianych XTS3. Seria ta obejmuje modele XTS326 o pojemności nominalnej zbiornika 2600 l oraz XTS332 o pojemności 3200 l, zbiorniki na czystą wodę mają pojemność po 340 l, a rozwadniacze 37 l.

Debiutujące na targach SIMA 2019 w Paryżu kompaktowe maszyny Kuboty przeznaczone są do pracy w małych lub średnich gospodarstwach rolnych.

Konstrukcja opryskiwacza oparta jest na centralnej ramie wykonanej ze stali o wysokiej wytrzymałości (High Strength Low Alloy). Rama jest nitowana, a nie spawana, co ma zapewnić większą wytrzymałość na długie lata. Opryskiwacz ma nisko położony środek ciężkości i kompaktowe wymiary, przez co umożliwia bezpieczne użytkowanie nawet przy wyższych prędkościach roboczych, bezproblemowy transport i łatwe parkowanie. Dzięki regulowanym osiom szerokość toru jazdy można nastawiać co 5 cm, w zakresie od 1,5 do 2,25 m. Dla większej stabilności maszyny w nierównym terenie kierowanie odbywa się z wykorzystaniem osi zamiast dyszla, co nie jest zwykle spotykane w tym segmencie. Dyszel można łatwo zmieniać z górnego na dolny i na odwrót, zależnie od punktu zaczepienia ciągnika. Specjalne wyprofilowanie całej konstrukcji nośnej opryskiwacza pozwala stosować opony o wysokości do 1,9 m. Kombinacja małych, ale wysokich opon jest idealna do upraw rzędowych, aby zmniejszyć ugniatanie gleby.

Belka do wyboru

Kubota oferuje do prezentowanych opryskiwaczy 2 rodzaje belki: HSA (21-24 m) i HSS (18-30 m). Profil belki polowej HSS łączy minimalną masę z maksymalną wytrzymałością i stabilnością, a zaawansowana technologicznie aluminiowa belka HSA zabezpiecza uchwyty dysz w dolnym profilu i jest zaprojektowana pod względem łatwego czyszczenia. Obie belki polowe można wyposażyć w opcjonalny system recyrkulacji linii opryskiwania iXflow z dyszami pneumatycznymi lub elektrycznymi, co daje skuteczny oprysk przy wyższej prędkości roboczej oraz z wykorzystaniem automatycznych funkcji z GPS. Rozwiązanie to pozwala oszczędzić czas, paliwo, a jednocześnie zapewnia precyzyjne dawkowanie podczas aplikacji. W pozycji transportowej aluminiowe belki składają się ponad konstrukcją zbiornika i w bezpiecznej odległości od kabiny ciągnika. Szerokość transportowa wynosi 2,55 m, natomiast wysokość 3,2 m.

Zastosowany panel zaworów jest intuicyjny w obsłudze i zaprojektowany dla zapewnienia optymalnego komfortu użytkownika. Opcjonalnie dostępne są półautomatyczne (iXclean Comfort) lub w pełni elektryczne zawory (iXclean Pro) do automatycznego płukania i czyszczenia opryskiwacza. Wylot zbiornika umieszczony jest blisko pompy, a krótkie węże pozwalają minimalizować pozostałe resztki cieczy. Dostępny w opryskiwaczach system automatycznego zarządzania zaworami iXclean Pro umożliwia wygodne sterowanie wszystkimi funkcjami z poziomu kabiny ciągnika. Przełączanie pomiędzy trybami roboczymi np. napełnianiem, mieszaniem, rozcieńczaniem czy też płukaniem i czyszczeniem zbiornika odbywa się bezpośrednio, tylko poprzez naciśnięcie przycisku...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 05/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.