[ATR] Nowości isobusKuhn

Zaawansowany system sterowania wozem paszowym Kuhn CVT Intellimix

Data publikacji:
intellimix
intellimix

W wyniku restrukturyzacji gospodarstw, wzrostu produkcji oraz liczebności stad bydła, zwiększył się popyt na wielogabarytowe, zaczepiane wozy paszowe o średniej i dużej pojemności. Ponieważ maszyny te wykonują ciężką pracę, do ich obsługi potrzebne są traktory o odpowiednio dużej mocy. Aby zmniejszyć koszty obsługi zwierząt, Kuhn oferuje technologię Kuhn CVT IntelliMix w swoich wozach paszowych z dwoma i trzema pionowymi ślimakami.

Technologia Kuhn CVT IntelliMix to nowy elektroniczny system sterowania stosowany w przekładniach bezstopniowych. Inteligentny system pokładowy automatyzuje niektóre podstawowe funkcje zaczepianego wozu paszowego.

System ten jest kompatybilny ze standardem ISOBUS. Można nim sterować bezpośrednio za pomocą terminala ISOBUS znajdującego się w traktorze lub w połączeniu z terminalem Kuhn dostarczanym do innych traktorów.

Przekładnia bezstopniowa wykorzystuje zamknięty układ pompa–silnik w połączeniu z przekładnią planetarną. System nie posiada żadnego układu przenoszącego, takiego jak ślizgacze, sprzęgło jednokierunkowe typu krzywkowego, sprzęgło lub hamulec wewnętrzny. Przenoszenie mocy odbywa się zasadniczo mechanicznie, dlatego przekładnia zapewnia wysoką wydajność.

Do użytku codziennego nowy system Kuhn CVT IntelliMix posiada trzy tryby robocze dobierane stosownie do potrzeb rolnika:

Tryb ręczny:

Podczas uruchamiania ślimaka zmniejsza moment obrotowy w traktorze. Tryb ten zapewnia również stałą kontrolę i regulację prędkości pracy ślimaków mieszających.

Tryb Automix – Autofeed:

W zależności od tego, czy maszyna jest wykorzystywana do mieszania, czy do skarmiania, tryb ten utrzymuje wstępnie określoną prędkość ślimaków.

Tryb Autotorque:

Tryb ten automatycznie steruje ślimakami mieszającymi w oparciu o wartości momentu obrotowego. Po przejściu przez operatora do ustawień mocy traktora na terminalu komputer, opierając się na sile nacisku wywieranego na koła przekładni satelitarnej, określa moc pobieraną, która jest potrzebna do pracy przekładni bezstopniowej. Jeżeli nacisk przewyższa moc pobieraną z traktora, komputer automatycznie dostosuje prędkość obrotów ślimaków mieszających.

Funkcja ta jest chroniona wyłącznym patentem Kuhn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.