Rolnictwo 4.0 Nowości

Z wysokości drona Langren

Data publikacji:

Rodzinna firma Langren z Krosina koło Świdwina w Zachodniopomorskiem, specjalizująca się w produkcji solidnych rozsiewaczy nawozów czy owijarek do bel nie ogranicza się w swych projektach do klasycznych maszyn rolniczych. Dowód? Stoisko na tegorocznych targach Agrotech w Kielcach.

    Z wysokości drona Langren

A tam m.in. w fazie testów prototyp drona rolniczego ze zbiornikiem o pojemności 30 l stanowiący odpowiedź na problem z nawet kilkuprocentowym ubytkiem plonów spowodowanym przez ścieżki ekologiczne. Urządzenie to może stawać w konkurencji z konwencjonalnymi rozwiązaniami również ze względu na dużą wydajność – w zależności od warunków nawet do 9 ha/h. Potencjalne zastosowanie? Przede wszystkim ochrona roślin oraz nawożenie w uprawie kukurydzy i rzepaku, choć rozwiązanie to powinno znaleźć zastosowanie również w produkcji owoców – firma Langren już zapowiada cykl testów w dużych gospodarstwach sadowniczych, a wprowadzenie do oferty – najprawdopodobniej w 2025 r.

Jeśli zaś chodzi o klasyczny asortyment firma konsekwentnie stawia na powtarzalność i wysoką jakość wykonywanych maszyn. Przedstawiciele firmy podkreślają, że w firmie Langren wykonywane są wszystkie elementy robocze produkowanych maszyn. Przedsiębiorstwo rozwija zatem swój park maszynowy, a także sukcesywnie odświeża oferowane produkty, które na sezon 2024 zyskały m.in. nowy design.

 

 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.