Nowości

Z serii 7000

Data publikacji:

Firma Arbos wprowadza do oferty ciągniki z serii 7000 będące flagową propozycją producenta.Jednostką napędową stosowaną w serii 7000 jest 6-cylindrowy silnik FPT o pojemności 6,7 l i mocy do 280 KM (w trybie Overpower). Silnik ten spełnia wymagania odnośnie emisji spalin Stage V. Zastosowano w nim układ oczyszczania spalin HI-eSCR2.

Skrzynia biegów składa się z głównej 5-biegowej skrzyni biegów Advanced+ zsynchronizowanej z zestawem 4 mokrych sprzęgieł wielopłytkowych. Rozwiązanie to umożliwia płynne dopasowanie szerokiego zakresu prędkości jazdy i oferuje łącznie 60 biegów do przodu i 15 do tyłu (4 zakresy zmiany biegów są dostępne dla każdego z 5 zsynchronizowanych prędkości głównej skrzyni biegów). Uzupełnieniem pakietu przekładni są 2 zakresy Standard i Creeper oraz bieg wsteczny Powershift sterowany dźwignią pod kierownicą. Układ hydrauliczny wyposażony jest w pompę tłokową z czujnikiem obciążenia 160 l/min, dostarczającą olej do 5 rozdzielaczy elektrohydraulicznych, z których wszystkie można w pełni konfigurować z podłokietnika w kabinie. Podnośnik tylny sterowany elektronicznie ma deklarowany udźwig 10,5 t.

Na szczególną uwagę zasługuje również przestronna kabina Hi-Vision Maxi, która oferuje wysoki komfort pracy, ergonomię i doskonałą widoczność. W porównaniu do serii 5000, czterokolumnowa kabina została poszerzona o 100 mm. Wszystkie elementy sterujące ciągnika są ergonomicznie rozmieszczone i łatwo dostępne z wygodnego, pneumatycznego fotela operatora. Do dyspozycji kierowcy jest wielofunkcyjny podłokietnik oraz wbudowany monitor, który może być również wykorzystywany jako wirtualny terminal dla narzędzi Isobus lub jako wyświetlacz dla równoległego prowadzenia i funkcji precyzyjnego rolnictwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.