Nowości

Z mocnym skrętem Thaler 3248 TA

Data publikacji:

Do maszyn zwracających uwagę oryginalnymi rozwiązaniami dołączyły ładowarki kołowe Thaler, dostępne na naszym rynku w firmie AMG z Rawy Mazowieckiej. Kompaktowy, 3-tonowy teleskopowy model 3248 TA w swojej najnowszej wersji 5A przekonuje wyjątkowym układem skrętu zapewniającym doskonałą zwrotność, zwykle mile widzianą w gospodarstwie rolnym.

Dzięki zastosowaniu teleskopowego ramienia  ładowarka 3248TA dysponuje oczywiście stosunkowo dużą wysokością podnoszenia. Z tego powodu, a także z uwagi na pokaźny udźwig, aby zachować odpowiednią stabilność, w wyposażeniu standardowym zastosowano opony w rozmiarze 400/50-15, przez co maszyna ma szerokość 1,38 m.

Solidne parametry

Napędzany silnikiem Yanmar o mocy 34,5 KM/48 KM standardowy model 3248TA ma klasyczny, dwustopniowy napęd hydrostatyczny, oferujący prędkość jazdy do 20 km/h. Dobrą zwrotność już w tej wersji zapewnia sztywny przegub centralny z dwoma siłownikami skrętu, łamany pod kątem 55°, a poruszanie się i stabilność w terenie gwarantuje wahliwa tylna oś z dużym zakresem przechyłu (35%). Do atutów maszyny należą parametry robocze, wynikające z budowy wysięgnika i hydrauliki roboczej z pompą o wydatku 51 l/min. Wysokość podnoszenia z wysuniętym ramieniem teleskopowym wynosi w punkcie obrotu łyżki 4056 mm, a wysypu - 3272 mm, natomiast z ramieniem złożonym - odpowiednio 3292 i 2508 mm. Siła podnoszenia sięgająca 2500 kG zapewnia udźwig operacyjny 2200 kg (z łyżką) - przy ramieniu złożonym i w pozycji na wprost, oraz 1600 kg - w pozycji całkowicie „złamanej”, natomiast z ramieniem wysuniętym - odpowiednio 1000 i 700 kg. Jeśli chodzi o komfort, ergonomię i sterowanie oraz obsługę, także serwisową, ładowarka 3248TA oferuje wysoki poziom.

Zwrotna nad wyraz

Model Thaler 3248TA-5A, który według planów wszedł do produkcji wiosną br., zwraca uwagę innowacyjnym systemem skrętu. W najnowszej wersji ładowarki zastosowano bowiem nie tylko „łamany” przegub centralny, lecz także skręcane wszystkie koła, co zapewnia doskonałą zwrotność i manewrowość oraz 5 trybów jazdy, w tym chód kraba, charakterystyczny dla ładowarek sztywnoramowych ze skrętnymi czterema kołami. Dla zachowania odpowiedniej stabilności w maszynie zmniejszono z 55° na 20° zakres skrętu przegubu centralnego.
Ładowarka może zatem skręcać tylko za pomocą kół lub w układzie kombinowanym, czyli łącznie ze skrętem przegubu. Dzięki temu, w pierwszym przypadku, przy 4 kołach skręconych, zewnętrzny promień skrętu wynosi tylko 3,35 m, a w układzie ze skręconymi maksymalnie kołami i przegubem - 2,875 m. Wybór trybu sterowania umożliwiają przyciski umieszczone po prawej stronie kierownicy. Jeden służy do blokowania i zwalniania przegubu centralnego, natomiast drugim wybiera się tryb skrętu kół, które mogą być skręcane w tę samą lub w przeciwne strony (obu osi jednocześnie). Nie licząc zwiększonej do 25 km/h prędkości, maszyna oferuje takie same parametry, jak wersja tylko przegubowa. Dodatkowo można zamówić mocniejszą hydraulikę o wydajności 60 l/min.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.