Aktualności

Z kukurydzą w roli głównej

Data publikacji:

Pokazy polowe cieszą się wśród rolników dużym zainteresowaniem. W dniu 16 października odbyła się impreza pod nazwą „Dzień Kukurydzy”, która miała miejsce na polu demonstracyjnym Marka Suchodolskiego w Kowiesach na Mazowszu. Głównym organizatorem wydarzenia była firma PH Jacek z siedzibą w Sabniach koło Sokołowa Podlaskiego, która zajmuje się sprzedażą/skupem zbóż czy sprzedażą nawozów. Partnerami były firmy takie jak Pioneer, Timac Agro Polska, Nova Agro Wiosna. Ważną rolę odegrała firma Agro-Serwis DS, która przedstawiła tam m.in. kombajn Case IH Axial Flow 6150 ST5 i bronę talerzową Lemken Rubin 10.

 

    Z kukurydzą w roli głównej

Firma Agro-Serwis DS z siedzibą główną w Zambrowie istnieje na rynku już 25 lat i posiada łącznie cztery lokalizacje. Wśród nich są placówki w Starym Opolu w powiecie siedleckim oraz w Grójcu, gdzie Agro-Serwis DS. zajmuje się sprzedażą maszyn Case IH, Manitou, Lemken i Strautmann. Kolejny oddział jest w miejscowości Przasnysz z marką Steyr, Manitou, Lemken i Strautmann. Zmieniająca się sytuacja rynkowa sprawia, że obecnie coraz bardziej liczy się rolnictwo wielkoobszarowe, gdzie potrzeba dużych i wydajnych maszyn. Takie rozwiązania oferuje właśnie Agro-Serwis.

Współpraca pomiędzy firmami PH Jacek oraz Agro-Serwis DS trwa od wielu lat. Na organizowane pokazy przychodzi dużo osób, gdzie głównym celem jest prezentacja nowych maszyn w warunkach polowych, jak również omówienie tematów związanych z uprawą. Podczas tegorocznego „Dnia Kukurydzy” na pokazach polowych prezentowana była marka Case IH ze swoim kombajnem Axial Flow 6150 ST5, zapewniającym wysoką jakość omłotu oraz maszyny uprawowe marki Lemken.

Pokazy polowe

Kombajn Case IH Axial Flow 6150 ST5 to idealne połączenie prostoty, wydajności i niezawodności z innowacyjnym systemem omłotu zboża. Wyposażony jest w 6-cylindrowy, turbodoładowany silnik o mocy 400 KM, pojedynczy rotor oraz system czyszczenia Cross Flow. Podajnik kombajnu umożliwia współpracę z różnymi zespołami żniwnymi o szerokości do 10,7 m i masie do 4000 kg. Rotor kombajnu przystosowany został do europejskich warunków, przez co sprawdza się w pracy z dużą ilością słomy i ziarnami każdej uprawy w różnych warunkach polowych.

Kombajn Axial-Flow nie tylko ogranicza straty na polu dzięki skuteczniejszej separacji, ale również sprawia, że ziarno trafiające do zbiornika jest czyste i najwyższej jakości. Nie ma tutaj konwencjonalnego bębna wysokoudarowego, który standardowo jest stosowany w kombajnach konwencjonalnych i hybrydowych, a przejście od omłotu do separacji przebiega wyjątkowo płynnie. Działanie sił odśrodkowych zapewnia doskonałą separację nawet w najtrudniejszych warunkach. Samopoziomujący system czyszczenia o przepływie krzyżowym zapewnia z kolei wysoką jakość plonu. Pozostałe zalety kombajnu, które należy tutaj wymienić, to duży zbiornik na ziarno usprawniający logistykę zbioru, duży zasięg i możliwość transportu ziarna nawet na wysokie przyczepy, innowacyjny sposób obróbki słomy z prostym przełączaniem z funkcji rozdrabniania na układanie w pokosie, a także komfortowa kabina z szeregiem opcji wyposażenia.

Kolejną z prezentowanych maszyn była brona talerzowa Rubin 10 firmy Lemken, która zapewnia intensywne i jednorodne mieszanie materii organicznej z glebą do głębokości roboczej ok. 14 cm i w ten sposób może znacznie zmniejszyć utratę wilgoci przez parowanie. Rubin 10 nadaje się do uprawy ścierniska przy dużych prędkościach roboczych. Do agregacji wymaga ciągnika o mocy 175-250 KM. Układ roboczy brony wyposażono w zestaw wklęsłych talerzy DuraMaxx Disc o wymiarach 645x6 mm. Talerze posiadają automatyczne zabezpieczenie przed przeciążeniem, zapewniają maksymalną żywotność i niższe koszty konserwacji. Za pierwszym rzędem talerzy umieszczone jest zgrzebło palcowe do kruszenia gleby i oddzielenia resztek pożniwnych, za drugim rzędem znajdują się elementy niwelujące nierówności. Koła podporowe gwarantują równomierną głębokość roboczą i precyzyjną jazdę po zboczach nawet w zmiennych warunkach glebowych.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.