Nowości

Wyższy komfort i większa moc z Grimme

Data publikacji:

Firma Grimme wprowadziła do oferty czterorzędowy, samobieżny kombajn do ziemniaków Varitron 470 w wersji kołowej oraz Varitron 470 Platinum Terra Trac z nowymi rozwiązaniami. Najważniejsze modyfikacje zapewniają jeszcze wyższy komfort obsługi i większą moc kombajnów.

 

Nowa kabina

Spokojną i przyjemną pracę gwarantuje dostępna już opcjonalnie nowa komfortowa kabina klasy premium z jeszcze lepszą izolacją akustyczną. Dodatkowy komfort zapewnia nowy, wygodny fotel dla operatora ze szczególnie wysokim oparciem wraz z aktywną wentylacją, ogrzewaniem oraz regulowaną amortyzacją powietrzną. Skórzane obicie fotela pozwala szybko usunąć zabrudzenia. Do wyposażenia nowej kabiny należą też duży chłodzony schowek i radio z systemem głośnomówiącym. Wycieraczki i rolety przeciwsłoneczne na wszystkich szybach umożliwiają dobrą widoczność w każdych warunkach atmosferycznych.

W pełni zautomatyzowana regulacja prędkości obrotowej

Dzięki dwóm systemom asystującym „Speedtronic” kombajn może stale pracować w optymalnym zakresie mocy i ochrony plonu, bez ryzyka tworzenia się zatorów. Speedtronic-Web dzięki automatycznej regulacji prędkości taśm odsiewających w stosunku do prędkości jazdy zwiększa przepustowość i poprawia ochronę plonu. Aby zapobiec zatorom w elewatorze kołowym, gdy ciśnienie w układzie hydraulicznym jest za wysokie, prędkość napędu, dzięki funkcji „Speedtronic-elewator”, automatycznie zwiększa się na krótko. Operator nie musi wykonywać ręcznie czynności kontrolnych ani regulacji i może skoncentrować się na procesie zbioru.

Automatyczne smarowanie łańcucha zbiornika

Od br. do seryjnego wyposażenia wchodzi system smarowania łańcucha zbiornika, który nie tylko przedłuża jego żywotność, ale też ułatwia pracę użytkownikowi, gdyż nie ma już potrzeby ręcznego smarowania łańcucha.

Większa moc

Obie wersje kombajnu Varitron 470 posiadają 6-cylindrowy silnik Mercedes-Benz o mocy 460 KM / 340 kW zamiast 435 KM / 320 kW o pojemności 10,7 l i spełniający wymogi normy emisji spalin Stage V.

Połączenie z myGRIMME

Wszystkie kombajny samobieżne Grimme posiadają w seryjnym wyposażeniu jednostkę telemetryczną umożliwiającą połączenie z portalem myGRIMME. W kombinacji z modułem „myJobs” system rozróżnia tryb drogowy i polowy, a tym samym samoczynnie generuje zadania. Oznacza to, że nie trzeba już ręcznie wprowadzać danych, co przekłada się na oszczędność czasu i zmniejszenie popełnienia błędu. Użytkownik po zakończeniu zadania otrzymuje szczegółowe zestawienie wszystkich ważnych parametrów przebiegu czynności, jak np. zużycie, czas dla każdego statusu pracy i warunki pogodowe. Ślady przejazdów są dodatkowo oznaczone kolorem w zależności od statusu pracy. Utworzone w taki sposób dane stanowią dla użytkownika optymalną podstawę do kalkulacji zlecenia, a także umożliwiają zwiększenie efektywności procesów.

Użytkownicy korzystający z certyfikowanego oprogramowania zarządzającego Farm Management Information System (FMIS), mogą połączyć oprogramowanie bezpośrednio przez platformę agrirouter z portalem myGRIMME. Umożliwia to transmisję danych maszyny i GPS bezpośrednio z maszyny do FMIS.
Dla wszystkich kombajnów samobieżnych Grimme dostępne są w wybranych krajach indywidualne pakiety serwisowe, obejmujące w najobszerniejszej wersji Protect pełny serwis wraz z częściami zużywalnymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.