[ATR] Aktualności

Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie - Dla każdego hodowcy

Data publikacji:

Kto wybrał się do Szepietowa, zapewne nie żałował, bo 23 i 24 czerwca Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego mógł aspirować do miana rolniczej stolicy Polski. Do Szepietowa zjechało około 170 hodowców z całego kraju, którzy zaprezentowali swój dorobek w postaci ok. 700 zwierząt, a także prezentujących się na powierzchni 10 ha - 250 wystawców, w tym producentów maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, firm paszowych, nawozowych, finansowych i doradczych oraz instytucji obsługujących rolnictwo.

Należące do czołówki krajowych imprez branżowych Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, organizowane przez PODR w Szepietowie, zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem rolników i hodowców. Podobnie było w przypadku jubileuszowej, tegorocznej edycji, XXV już wystawy regionalnej i X ogólnopolskiej. O tytuły superczempionów, czempionów, i wiceczempionów rywalizowały krowy i jałówki w kilku kategoriach wiekowych. Komisja oceniająca  wybrała te z najlepszymi cechami bydła mlecznego, zwierzęta otrzymały tytuły, a hodowcy zyskali prestiż w branży.

Moc atrakcji

Wśród prezentowanych zwierząt były również konie. Te reprezentacyjne zwierzęta zostały poddane szczegółowej ocenie, a najpiękniejsze wyróżnione. Było też coś dla miłośników drobniejszego inwentarza - po raz czwarty odbyła się Ogólnopolska Wystawa Drobiu Hodowlanego i Użytkowego, zaś po raz szósty - Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych. Zwiedzający mogli również zobaczyć m.in. wyniki pracy uczestników Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców, którzy kilka dni przed wystawą przechodzili szkolenie ze sztuki fitterskiej, czyli prezentacji i przygotowania bydła do pokazów. Szkolenie obejmowało również takie zagadnienia jak żywienie i pielęgnacja w myśl zasady, że jedynie zdrowe zwierzę może się dobrze zaprezentować. Punktem kulminacyjnym były pokazy umiejętności uczestników szkoły podczas niedzielnego występu na ringu wystawowym. Pokaz przyciągnął tłumy zainteresowanych, którzy praktycznie do ostatniego miejsca zapełnili arenę PODR Szepietowo. Dzieci w wieku 6-10 lat również mogły pokazać swoje umiejętności w prezentacji zwierząt. Z wielkim zapałem i przejęciem oprowadzały swe cieliczki po ringu wystawowym.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie przygotował również bogatą i ciekawą ofertę edukacyjną. Oprócz doradców, będących do dyspozycji rolników, była również możliwość zwiedzania pól doświadczalnych, na których specjaliści PODR Szepietowo przeprowadzają doświadczenia uprawowe. Doradcy przeprowadzili również pokaz tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego w Rolniczej Wytwórni Produkcji Biopaliw Płynnych przy PODR Szepietowo.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.