Technika

Wysoka jakość oprysku w opryskiwaczach Dammann

Data publikacji:

Dla zapewnienia wysokiej wydajności oprysku, Dammann stosuje duże zbiorniki na środki chemiczne o pojemności 10 tys., 12 tys. oraz 14 tys. l dla opryskiwaczy zaczepianych oraz 10 tys. i 12 tys. l dla wersji samojezdnych.

    opryskiwacz dammann

Wysoko wydajne opryskiwacze wyposażone są także w belki polowe o szerokości 36 i 42 m. Procesem oprysku steruje komputer, który ustala właściwą dawkę cieczy na hektar, niezależnie od prędkości jazdy, utrzymuje stałe ciśnienie oprysku, a za pomocą systemu Vario-Select dobiera odpowiednie dysze dla zadanego wydatku cieczy na hektar (przy korpusach wielogłowicowych: podwójnych typu Tandem i poczwórnych Quatro). System Curves-Control-Application (C-C-A) firmy Dammann reguluje wydatek cieczy na zakrętach, zapewnia równomierne pokrycie roślin, nie powodując braków w oprysku lub uszkodzeń z powodu przedawkowania. Dodatkowo opryskiwacze Dammann posiadają w wyposażeniu także pH metr wraz z funkcją pomiaru temperatury.

Napełnianie opryskiwacza przebiega szybko i sprawnie dzięki zastosowaniu cieczowego układu ciśnieniowego z pompą membranowo - tłokową o wysokiej sprawności i ciśnieniu roboczym 15-17 barów. Przykładowo, przy napełnianiu zbiornika z zewnątrz za pomocą pompy i injektora uzyskujemy przepływ 1000 l/min, przy korzystaniu z rozwadniacza wydajność pobierania cieczy roboczej wynosi 310 l/min. Za uzyskanie jednorodnego roztworu cieczy roboczej odpowiada mieszadło.

– Cały układ ssący i ciśnieniowy zaprojektowany jest w taki sposób, aby nie nastręczał problemów użytkownikowi: nie zapychał się, działał sprawnie i szybko, dobrze rozcieńczał środki ochrony roślin

– przekonuje Marek Felich, przedstawiciel marki Dammann w Polsce.

Precyzyjne prowadzenie belki w opryskiwaczach Dammann umożliwia wprowadzony w 2016 r. system DCD, oparty na 4 lub 6 czujnikach. System ten zapewnia aktywną stabilizację belki opryskowej dzięki współdziałaniu belki z podwoziem i przekazywaniu informacji o jego położeniu i wykonywanych manewrach. Zastosowanie belki z pomocniczym strumieniem powietrza DAS Dual-Air-System (system podwójnego strumienia powietrza) pozwala na zmniejszenie dawki cieczy roboczej na hektar, chroni aplikowany środek przed podmuchami wiatru i wzmaga jego penetrację w łanie, pokrywając liście również od spodu. System DAS to również mniejsze obciążenie środowiska i oszczędność środków chemicznych. Automatyzacja funkcji opryskiwacza sprawia, że: – operator może się skupić na kontroli oprysku polegającej na obserwacji, a nie na żmudnej, ciągłej korekcji nastawień – uważa Marek Felich.

 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.