[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Wydziały rolnictwa potrzebne w Urzędach Wojewódzkich

Data publikacji:

1 marca 2018 r. mając na uwadze wniosek zgłoszony przez Pomorską Izbę Rolniczą, Zarząd KRIR zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, aby w każdym Urzędzie Wojewódzkim w kraju był utworzony i funkcjonował Wydział/Departament Rolnictwa, z zapleczem pracowniczym gruntownie znającym mechanizmy i zasady funkcjonowania produkcji rolnej.

Jak wskazuje Pomorska Izba Rolnicza, bez tych wydziałów działalność Urzędów Wojewódzkich nie jest wystarczająca w obszarze rolnictwa, szczególnie np. w obliczu klęsk żywiołowych w rolnictwie.

Samorząd rolniczy proponuje również, aby w urzędach powstały stanowiska  monitorujące sytuację meteorologiczną w rolnictwie  na podstawie dostarczanych na bieżąco raportów z samorządów gminnych (dane z instytutów  są często nierzetelne i niedokładne). W ocenie samorządu rolniczego takie rozwiązania mogą spowodować w przyszłości znaczne ograniczenie szkód w gospodarstwach, które ostatnimi czasy systematycznie występują na terenie Polski.

Źródło: krir.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.