Gospodarka i rolnictwo

Wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

Data publikacji:

Z uwagi na występujące nadal ograniczenia i trudności administracyjne spowodowane pandemią SARS-CoV-2 oraz z uwagi na niektóre zmiany wprowadzone w 2021 r. w odniesieniu do zasad wypełniania wniosków o przyznanie płatności, minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda podjął decyzję o wydłużeniu terminu na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie oraz niektóre płatności w ramach PROW.

 

Płatności w ramach PROW obejmują rolnictwo ekologiczne, działanie Dobrostan zwierząt, płatności ONW, działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne oraz przyznanie premii w ramach działania zalesieniowego. Do 17 czerwca 2021 r. wydłużony został także termin składania zmian do wniosków. Zainteresowani rolnicy będą mogli składać wnioski także po 17 czerwca, do 12 lipca, ale wtedy za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 procent. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji, kiedy opóźnienie jest wynikiem działania siły wyższej lub wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności. Obecnie trwają prace legislacyjne zmierzające do wydania stosownego rozporządzenia.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.