Nowości

Wydajny transport gnojowicy firmy Annaburger

Data publikacji:

Na targach Agritechnica 2019, niemiecka firma Annaburger po raz pierwszy zaprezentowała unowocześnioną wersję naczepy - cysterny tridem Eco-Tanker LS 38.28 do wysokowydajnego transportu gnojowicy, pofermentu, ścieków bytowych itd. Ze względu na swoje możliwości model ten idealnie nadaje się do pracy w dużych gospodarstwach rolniczych lub firmach świadczących usługi transportowe gnojowicy czy pofermentu z biogazowni. W nowej naczepie, firma Annaburger wprowadziła wiele modyfikacji, które znacząco wpłyną na wydajny, szybki i bezpieczny transport nawet na znaczne odległości.

Zobacz też: Krok po kroku

Naczepa ta została opracowana wspólnie z firmą Berger Ecotrail, producentem ultra lekkich naczep siodłowych. Dzięki tej współpracy powstała naczepa LS 38.28 z zawieszeniem pneumatycznym o wyjątkowo niskiej masie własnej, wynoszącej tylko 5,3 t. Osiągnięto to poprzez dopasowanie optymalnej geometrii podwozia i zastosowaniu odpowiedniej jakości stali. Według deklaracji producenta, dopuszczalna masa całkowita naczepy wynosi 38 t, a dopuszczalne obciążenie siodła to 11 t.

Lekka i wytrzymała konstrukcja podwozia umożliwia zastosowanie dużej objętości zbiornika na gnojowicę o pojemności od 28 do 30 m³. Zbiornik na gnojowicę wykonany jest z lekkiego i wytrzymałego tworzywa (GFK). Zastosowany materiał zapewnia odporność na korozję, stabilność podczas transportu, a zbiornik dzięki cylindrycznej formie jest bardzo odporny na wahania ciśnienia i naprężenia mechaniczne. Ponadto zbiornik jest połączony z podwoziem poprzez taśmy napinające i kotwice, co zapobiega przenoszeniu niepożądanych napięć z podwozia i zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Konstrukcja naczepy umożliwia transport drogowy z prędkością dopuszczalną do 80 km/h, zastosowane ogumienie to opony serii Goodyear w rozmiarze 385/65R22.5.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem w naczepie jest wykorzystanie nowej pompy Vogelsang VX186-260 GL. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom pompy z serii VX są idealne do zastosowań mobilnych i są do 37% lżejsze niż porównywalne modele tej klasy. Nowy typ pompy pozwala więc obniżyć ciężar naczepy o 100 - 150 kg.

Ramię jedno- lub dwustronne

Wspomnieć należy również o jednostronnym lub dwustronnym ramieniu o długości 6 m oraz podwyższonym do 1350 mm siodle. Naczepa Tridem LS 38.28 od Annaburger będzie również dostępna jako LS 38.27 w wersji ciśnieniowej/próżniowej. Niemiecki producent zapewnia również możliwości wyboru opcjonalnych rozwiązań takich jak: podnoszona pierwsza oś oraz trzecia oś skrętna, wyposażenie pompy krzywkowej w aluminiowe elementy, system dokowania 10“ z wewnętrznym pneumatycznym suwakiem, boczne złącze napełniania z lewej/prawej strony, wskaźnik poziomu wypełnienia, aluminiowe felgi i nowoczesne oświetlenie typu LED.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.