Technika

Wydajne przystawki Olimac Drago Gold

Data publikacji:

Przystawka Drago Gold firmy Olimac stworzona została w celu wydajnego koszenia słonecznika i roślin wymagających delikatnego systemu zbierania. Łączy więc w sobie szybki proces koszenia przy niewielkich stratach materiału. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanego układu roboczego, gdzie w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań nie wykorzystuje się ani motowideł, ani kosy tnącej.

    Wydajne przystawki Olimac Drago Gold

Przystawka Drago Gold może być montowana na wszystkich popularnych modelach kombajnów i sieczkarniach polowych. W razie potrzeby może także zostać dostarczona z dodatkowymi elementami montażowymi. Przeznaczona jest do zbioru słonecznika, nasion sorgo, konopi lub rącznika. Tnie i zbiera rośliny bez strat i z dużą wydajnością, a w przypadku roślin rosnących wysoko i tych wysiewanych w rzędach wydajność Drago Gold góruje nad konwencjonalnymi hederami. Przystawka oferowana jest w  wersjach od 4 do 24 rzędów i z odstępami między rzędami od 50 cm. W opcji można zamówić hydrauliczny system docinania, poprzeczne przenośniki ślimakowe oraz innowacyjny docinacz łodyg napędzany przez własny obwód hydrauliczny. Zaletą przystawki firmy Olimac jest to, iż pozycja robocza docinacza może być regulowana z poziomu kabiny operatora w czasie zbioru. Zbierany jest więc tylko wierzchołek rośliny, pozostała jej część jest odcinana na polu. Zakres regulacji wysokości wynosi maksymalnie 150 cm pomiędzy przystawką a docinaczem.

Delikatny układ roboczy

Drago Gold łączy w sobie wydajność i zminimalizowane straty zbieranego materiału. Rzędowy system zbierania ogranicza siły mechaniczne działające bezpośrednio na rośliny. Łańcuchy przenośnikowe mają zęby wykonane z tworzywa sztucznego. Chwytają i prowadzą rośliny w stronę przenośnika ślimakowego, unikając wytrząsania ziaren. Cztery hartowane ostrza odcinają kwiat słonecznika, a dodatkowe ostrza obrotowe zamontowane w tylnej części każdego zespołu rzędowego zapobiegają owijaniu się materiału roślinnego wokół części maszyny. Przenośnik ślimakowy o średnicy 500 mm to największy element w maszynach tego typu w całej branży. Pozwala na stały napływ nawet bardzo wysokiego lub ciężkiego plonu. Posiada sprzęgło przeciążeniowe, które chroni układ przed ewentualnym uszkodzeniem podczas pracy w trudnych warunkach, przy wąskich rzędach i przy dużej prędkości roboczej.

Minimalizowanie strat nasion jest również zasługą optymalnie zaprojektowanych kształtu i kąta osłony przystawki, które zostały przystosowane do koszenia suchych i delikatnych roślin. Stożkowaty kształt osłony pozwala na skuteczniejsze wyłapywanie opadających nasion. Co więcej, kąt roboczy osłony nachylony jest w kierunku tylnej części przystawki. To sprawia, że wibracje maszyny przenoszą zbierane ziarno w kierunku przenośnika, a mniej ich zostaje straconych.

Napęd przystawki zapewniony jest przez wał odbioru mocy kombajnu. Chroniony jest oczywiście przed przegrzaniem przez obieg chłodniczy oraz system wentylacyjny, dodatkowe zabezpieczenie stanowi zainstalowany czujnik, który w przypadku spadku ciśnienia awaryjnie wyłączy system docinania. Dwa wewnętrzne bezobsługowe sprzęgła przeciążeniowe oraz sprzęgło ślizgowe przenośnika ślimakowego chronią niezawodnie maszynę przed przeciążeniem i zapewniają maksymalną trwałość sprzętu i bezpieczeństwo podczas pracy. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.