Technika

Wydajne owijarki samozaładowcze Metal-Fach

Data publikacji:

Owijarki samozaładowcze znacznie upraszczają i przyspieszają proces produkcji foliowanych balotów z sianokiszonką, który można sfinalizować również na polu, przy zaangażowaniu tylko jednego ciągnika. Bogaty wybór maszyn tego typu produkuje firma Metal-Fach, która oferuje 7 owijarek, w tym 5 samozaładowczych.

Owijarki samozaładowcze Metal-Fach to 4 maszyny zaczepiane i jedna zawieszana, z załadunkiem tylnym, przednim lub bocznym najazdowym, znacznie usprawniającym pracę, umożliwiające owijanie podczas przejazdu do następnej beli, co zwiększa wydajność. Wszystkie są przystosowane do typowych bel o szerokości 1,2 m i średnicy od 1 do 1,2  lub 1,5 m (2 modele) oraz o masie do 800 lub 1000 kg (2 modele). Mają w standardzie m.in. automatykę podawania i obcinania folii, licznik owinięć, a zależnie od modelu (standard lub opcja) - czujnik zerwania folii, mechaniczny lub hydrauliczny stawiacz bel, skrętne koła. Mogą być wyposażone w mechaniczne sterowanie rozdzielaczem hydraulicznym z kabiny linkami Bowdena lub elektronicznie poprzez panel sterujący.

Z tyłu i z przodu

Owijarki z tylnym załadunkiem to zaczepiana Z237 i zawieszana kompaktowa Z529. Pierwsza jest wyposażona w tradycyjny przechylny stół z 4 walcami i hydrauliczny chwytak przytrzymujący belę na stole podczas załadunku (i rozładunku) oraz w nieruchomy podajnik folii (500 lub 750 mm). Z kolei Z529 wymaga jedynie umiejętnego podjechania pod belę, nabieraną automatycznie (i tak samo odkładaną) na dwa walce utrzymujące ją i obracające podczas. . .

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.