[ATR] Technika

Wszystko pod dachem

Data publikacji:

Firma Z.M. Progress Leszek Sawicki zajmuje się produkcją lekkich konstrukcji stalowych przeznaczonych głównie dla rolnictwa oraz przemysłu znanych pod marką Hale na Bale. W ofercie polskiego producenta są bezfundamentowe hale tunelowe o szerokości od 8 do 18 m.

Całoroczne hale o konstrukcji w kształcie łuku zapewniają wysoką wytrzymałość przy zmniejszonej ilości zużytego do budowy materiału, co przekłada się na niższy ciężar własny, mniejsze wymagania w zakresie fundamentowania oraz niższy koszt wykonania inwestycji.

Konstrukcja hal oparta jest na wytrzymałej, wysokogatunkowej stali dodatkowo pokrytej warstwą ocynku ogniowego dla zapewnienia zabezpieczenia antykorozyjnego. Do przykrycia stalowego szkieletu konstrukcji stosowane są z kolei plandeki renomowanych producentów z 10-letnią gwarancją odporności na promieniowanie UV. Hale produkowane są zgodnie z normami ISO 9001:2015 przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Całość produkcji czyli konstrukcja stalowa jak i wykrój i zgrzewanie plandeki realizowane są przez producenta, co zapewnia pełną kontrolę nad wytwarzanym produktem końcowym i gwarantuje najwyższą jakość wykonania na długie lata.

W kwestii wytrzymałości obiektów należy podkreślić, że lekka konstrukcja ażurowa ma wytrzymałość śniegową szacowaną w zależności od modelu nawet na 120 kg/m² lub więcej oraz wytrzymałość na wiatr ciągły do 90 km/h, a w porywach nawet znacznie więcej. Indywidualna wytrzymałość na wiatr uzależniona jest oczywiście od konfiguracji hal.

Dzięki dużemu zakresowi oferowanych szerokości, segmentowej konstrukcji oraz dowolnej długości hal, inwestor może swobodnie konfigurować i rozbudowywać niezbędną powierzchnię magazynową. W zakresie zastosowań rolniczych hale dobrze sprawdzą się jako obiekty magazynowe do przykrycia balotów ze słomą, przykrycia dużych maszyn rolniczych w tym kombajnów, przykrycia silosów z płodami rolnymi, ale również np. jako przykrycie płyt gnojowych. Hale są też z powodzeniem stosowane w chowie zwierząt gospodarskich np. krów, kaczek, gęsi itd. oraz jako ujeżdżalnie dla koni. Niskie koszty eksploatacyjne takich obiektów sprawiają, że są one wysoko cenione wśród rolników i hodowców z całej Polski. Od niedawna w ofercie firmy znajdują się hale ocieplane pianą PUR.
Hale na bale posiadają wymagane certyfikaty CE, a do ich produkcji stosowane są wyłącznie certyfikowane materiały zarówno stal jak i plandeki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2020

zamów egzemplarz   zamów prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.