Technika Ochrona i nawożenie

Wozy asenizacyjne Samson Agro z serii TG

Data publikacji:

Seria wozów asenizacyjnych Samson TG przeznaczona jest do wszechstronnego zastosowania i wydajnego rozprowadzania gnojowicy. Wozy TG można wyposażyć w różne systemy napełniania i dodatkowe narzędzia aplikacyjne, przez co mogą być skonfigurowane pod indywidualne potrzeby rolnika. Co więcej, trwała i funkcjonalna konstrukcja łączy się tutaj z precyzją działania oraz niezawodnością.

    Wozy asenizacyjne Samson Agro z serii TG

Osadzone na dwóch osiach wozy serii TG dostępne są w pojemnościach 18,2 i 20,4 m³. Wozy posiadają podwozie hydrauliczne, wydajne hamulce i samopoziomujący wał obrotowy z blokadą hydrauliczną. Elektroniczne sterowanie kołami i rozmieszczenie wałów kół zapewnia optymalne przeniesienie ciężaru na ciągnik, sprawia, że praca jest bezpieczniejsza, a manewrowanie ułatwione.

Standardowy zbiornik o średnicy 1,85 lub 1,95 m opróżniany jest sekcyjnie od tylnej części. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się większe przenoszenie ciężaru na ciągnik podczas pracy i minimalizuje się jednocześnie ryzyko zniszczenia struktury gleby przez poślizg kół. Zbiornik jest ponadto dobrze zabezpieczony przed korozją i z pewnością posłuży wiele lat.

Jego wnętrze jest piaskowane, zagruntowane i pokryte żywicą epoksydową, natomiast zewnętrzna strona jest piaskowana, zagruntowana i pomalowana. Czyszczenie i konserwacja także nie sprawią problemów. Wozy można wyposażyć w hydrauliczny 3-punktowy układ zawieszania o udźwigu do 3,8 t i sile nacisku do 5 t. Można go ustawić na działanie dwustronne lub jednokierunkowe, co sprawia, że pełni funkcje podnoszenia i docisku narzędzi, jest w stanie także hydraulicznie stabilizować głębokość roboczą.

Wszechstronne zastosowanie i komfort obsługi 

Wozy serii TG przystosowane są do obsługi wielu różnych aplikatorów lub urządzeń dozujących i belek (ramp) wężowych z  całej gamy osprzętu Samson Agro, przy czym wyjścia i jednostki sterujące znajdują się na wysokości dostępnej dla użytkownika. Hydrauliczne wyjście w pobliżu podnośnika ułatwia montaż i demontaż narzędzi.

Iniektory jednotarczowe serii TE z szerokością roboczą 8 m przeznaczone są do aplikacji gnojowicy na użytkach zielonych i polach uprawnych, na glebach lekkich lub gliniastych, następnie dwutarczowe TD o szerokości roboczej 8 lub 12 m, posiadają hydrauliczny system indywidualnej regulacji głębokości i są idealne dla firm usługowych. Są także wersje CM do wprowadzania gnojowicy na ściernisko lub pole orne, oferowane w szerokościach roboczych 6 i 7,5 m. Wysięgniki do węży kroplowych z kolei są oferowane w szerokościach od 12 do 24 m. Belki są wyposażone w pionowy rozdzielacz, a dodatkowo mogą mieć także system zapobiegający kapaniu gnojowicy ADS (Anti Drip System). Docenić należy też dodatkowe wyposażenie takie jak: zbiornik na wodę z dozownikiem mydła do mycia rąk, skrzynka narzędziowa i instrukcje wizualne umieszczone bezpośrednio na maszynie, które znacznie ułatwiają pracę.

Więcej opcji napełniania

Wozy asenizacyjne TG można skonfigurować z wieloma różnymi systemami napełniania. W tym zakresie można wybrać zintegrowane złącze napełniania cysterny, wąż z pompą napełniającą montowany z boku wozu asenizacyjnego, SAP 1 - montowane z boku ramię napełniające z pojedynczym ogniwem, SAP 2 - podwójne ramię napełniające oraz FAP jako oddzielny, montowany z przodu zespół pompy zawieszony na przednim zaczepie ciągnika. Można również używać wbudowanego leja na górze cysterny do zewnętrznego napełniania za pomocą stacjonarnej lub mobilnej jednostki pompowej.

Wozy są ponadto przystosowane do wykorzystania opatentowanego systemu eżektorowej pompy próżniowej, który może obsługiwać nawet najbardziej wymagające ciecze. System ma wydajność do 6000 l/min w wodzie przy wysokości wylotu 1 m. Podciśnienie do -0,9 bara jest wytwarzane tylko w układzie rurowym eżektora, a nie w całym zbiorniku gnojowicy. W ten sposób masa netto wozu asenizacyjnego jest minimalna i zapewnia skrócony czas reakcji podciśnienia i szybkie rozpoczęcie napełniania. Brak mechanicznych elementów pompy minimalizuje koszty konserwacji.

Podstawowa obsługa wozów odbywa się poprzez układ hydrauliczny ciągnika. Moduł sterujący SlurryMaster 3000 zarządza obsługą wszystkich funkcji za pomocą elektrycznego układu hydraulicznego z poziomu kabiny ciągnika. System jest maksymalnie prosty i łatwy do zrozumienia. Jest jeszcze SlurryMaster 5000, czyli jednostka sterująca z 7” ekranem dotykowym i wielofunkcyjnym kołem nawigacyjnym. Daje większe możliwości jak np. podłączenie przepływomierza i korzystanie z systemu automatycznego dozowania. Wozy TG można też dodatkowo wyposażyć w system oświetlenia w technologii LED, automatyczną regulację ciśnienia w oponach dla zwiększonej ochrony struktury gleby oraz automatyczne centralne smarowanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.