[ATR] Nowości wozy paszowe

Wóz paszowy ze świdrami poziomymi T705 Metal-Fach

Data publikacji:

Podczas zeszłorocznych targów Agro Show firma Metal-Fach zaprezentowała po raz pierwszy wóz paszowy ze świdrami poziomymi T705 o pojemności 10 m³.

Zastosowano w nim system mieszania oparty na dwóch świdrach poziomych umieszczonych w dole skrzyni ładunkowej, przez co pasza jest szybko mieszana i dokładnie rozdrabniana. Współbieżne świdry wyposażone są w ośmiokątne noże tnące. Parametry skoku wstęgi świdra i rozstawu noży umożliwiają sprawne cięcie elementów włóknistych na długość 3-4 cm, pasza mieszana jest do środka. Noże zgarniające wykonane są ze stali Hardox 500, odpornej na ścieranie i agresywne środowisko pracy. Istnieje także możliwość wyposażenia wozu paszowego w środkowy przeciwnóż tnący. Przenoszenie napędu odbywa się dzięki połączeniu dwóch przekładni: wstępnego napędu (przekładnia planetarna) i głównego napędu (przekładnia walcowa). Układ hydrauliczny ma wydajność 80 l/min, zastosowany sterownik elektryczny umożliwia sterowanie 5 sekcjami układu.

System wysypu paszy składa się z rozkładanego przenośnika taśmowego o długości 1 m, który może być montowany po obu stronach maszyny, okno wysypowe daje możliwość regulacji odległości wysypywanej paszy. W tylnej części wozu znajduje się klapa załadunkowa o pojemności 0,6 m³, która umożliwia zadawanie różnego rodzaju pasz sypkich w wygodny dla operatora sposób. Regulacja prędkości opadania i podnoszenia tylnej klapy załadunkowej odbywa się z wykorzystaniem układu hydraulicznego. Wyposażenie wozu paszowego T705 obejmuje także oparty na 3 sensorach system wagowy firmy DigiDevice, z możliwością programowania formuł paszowych, komponentów, punktów wyładunkowych dla każdej formuły, porcji paszy. Dostępna jest też składana drabinka oraz zapewniające bezpieczeństwo hamulce: pneumatyczny dwuobwodowy z ręcznym regulatorem siły hamowania oraz hamulec postojowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.