[ATR] Gospodarka i rolnictwo GUS

Wniosek o przeprowadzenie redukcyjnego odstrzału jeleniowatych w woj. zachodniopomorskim

Data publikacji:

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek z IX Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, które odbyło się 16 września 2017 roku zwrócił się do Ministra Środowiska o przeprowadzenie redukcyjnego odstrzału jeleniowatych w województwie zachodniopomorskim.

Według danych GUS w 2016 r. (10.03.2017 r.) liczebność jelenia w woj. zachodniopomorskim była najwyższa spośród wszystkich województw i wynosiła 34200 szt. Oznacza to, że powierzchnia paszowa użytków rolnych i lasów na 1 jelenia wynosi około 25 ha. Jeśli chodzi o sarny to jedna sarna przypada na 9 ha UR i lasów.
Jest to ogromne obciążenie dla gospodarstw rolnych, których podstawowym celem jest produkcja żywności dla ludzi i pasz dla zwierząt gospodarskich. Ciężar wykarmienia tak wielkiej ilości zwierzyny dzikiej spadający na barki rolników jest nie do udźwignięcia, często prowadzi do drastycznego spadku dochodów rodzin rolniczych.

red/krir

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.