Gospodarka i rolnictwo

Wizyta Litewskiej Izby Rolniczej

Data publikacji:

W dniu 19 lutego 2019 r. Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz spotkał się z Prezesem Litewskiej Izby Rolniczej Arūnasem Svitojusem i Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim.

W spotkaniu uczestniczyli również Wiceprezes KRIR Mirosław Borowski, Członek Zarządu KRIR Robert Nowak, Wiceprezes Litewskiej Izby Rolniczej Algis Baravykas i Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk. Podczas spotkania omówiono współpracę pomiędzy izbami rolniczymi na forum COPA-COGECA, perspektywę przyszłej WPR, BREXIT-u, rynków rolno-spożywczych oraz budżetu UE.

W sprawie zwalczania ASF w stadach trzody chlewnej, przedstawiciele z Litewskiej Izby Rolniczej poinformowali, że gospodarstwa utrzymujące trzodę chlewną na Litwie zostały podzielne na gospodarstwa komercyjne i niekomercyjne (utrzymujące do 100 sztuk świń). Gospodarstwom niekomercyjnym zaproponowano rekompensaty za wygaszenie produkcji lub wsparcie na przebranżowienie, natomiast gospodarstwa komercyjne otrzymują wsparcie w postaci dopłaty do ceny skupu, jeżeli znajdą się one w strefie z ograniczeniami.

Uczestnicy spotkania jednomyślnie zgodzili się do konieczności aktywnej współpracy i dalszego umacniania stosunków dwustronnych pomiędzy izbami rolniczymi.

Źródło:krir.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.