Technika

Wizje przyszłości DLG-Agrifuture 2023 - cz.4

Data publikacji:

W ramach targów Agritechnica, które odbędą się w dniach 12-18 listopada 2023 r. w Hanowerze, Niemieckie Towarzystwo Rolnicze po raz drugi wręczy nagrody „DLG-Agrifuture Concept Winners" za pionierskie prace nad maszynami rolniczymi i wizje przyszłości. Nagroda ta koncentruje się na możliwościach technicznych w nadchodzących latach i skupia się na realistycznym prawdopodobieństwie ich wdrożenia. DLG ogłosiło właśnie krótką listę 10 innowacji nominowanych do nagrody. Oto one.

    Wizje przyszłości DLG-Agrifuture 2023 - cz.1

 

 

TeeJet Technologies - TeeJet SprayScan ePT

TeeJet SprayScan ePT to wbudowany automatyczny system monitorowania jakości oprysku, który pomaga aplikatorom w monitorowaniu procesu opryskiwania w czasie rzeczywistym. Składa się on z wbudowanego lasera i kamery w jednej obudowie. Laser oświetla i obrazuje przekrój docelowego oprysku i automatycznie gromadzi dane. Wyniki są automatycznie przesyłane do aplikacji.

Uniwersytet Nauk Stosowanych w Kilonii, Wydział Rolnictwa - AgTech CoPilot - inteligentna infrastruktura „plug-in" dla hybrydowej technologii rolniczej

Powstały we współpracy z Uniwersystetm Christiana Albrechta w Kilonii i FuE Zentrum FH w Kilonii, AgTech CoPilot, to inteligentna architektura dla hybrydowych maszyn rolniczych - nowatorski system, który integruje ciągniki, drony i roboty w sieć współpracy. Jest ucieleśnieniem rolnictwa precyzyjnego, zapewniając wydajne i zrównoważone rolnictwo. Innowacja polega na zdolności systemu do umożliwienia płynnej interakcji między tymi technologiami, optymalizując ich wykorzystanie.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.