Technika

Wizje przyszłości DLG-Agrifuture 2023 - cz.2

Data publikacji:

W ramach targów Agritechnica, które odbędą się w dniach 12-18 listopada 2023 r. w Hanowerze, Niemieckie Towarzystwo Rolnicze po raz drugi wręczy nagrody „DLG-Agrifuture Concept Winners" za pionierskie prace nad maszynami rolniczymi i wizje przyszłości. Nagroda ta koncentruje się na możliwościach technicznych w nadchodzących latach i skupia się na realistycznym prawdopodobieństwie ich wdrożenia. DLG ogłosiło właśnie krótką listę 10 innowacji nominowanych do nagrody. Oto one.

    Wizje przyszłości DLG-Agrifuture 2023 - cz.1

 

 

Amazone we współpracy z AgDoIT i EXAgT - Iso-Farm Research

ISO Farm Research (IFR) to nowy i innowacyjny system cyfrowy do automatyzacji i usprawniania badań w gospodarstwie w oparciu o standard Isobus. Planowanie i tworzenie nowych eksperymentów i prób pomiarowych stanie się bardziej przyjazne dla użytkownika i bezpieczniejsze dzięki tej nowej technologii, dzięki czemu więcej wiedzy i spostrzeżeń będzie można „zebrać" w praktyce rolniczej.

Fendt AGCO - Brona chwastownik Fendt + Lauwen E-Vario

Koncepcja brony chwastownika E-Vario firmy Fendt została zoptymalizowana pod kątem współpracy z ciągnikiem z napędem elektrycznym. Brona chwastownik zawiera bowiem napędzane elektrycznie moduły pielące, które optymalizują zużycie energii. Modułowa konfiguracja umożliwia łatwe dostosowanie do różnych warunków uprawy i upraw. Oparte na sztucznej inteligencji wykrywanie roślin i chwastów oraz dwie kamery do monitorowania procesu stanowią podstawę pełnej autonomii.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.