Technika

Wizje przyszłości DLG-Agrifuture 2023 - cz.1

Data publikacji:

W ramach targów Agritechnica, które odbędą się w dniach 12-18 listopada 2023 r. w Hanowerze, Niemieckie Towarzystwo Rolnicze po raz drugi wręczy nagrody „DLG-Agrifuture Concept Winners" za pionierskie prace nad maszynami rolniczymi i wizje przyszłości. Nagroda ta koncentruje się na możliwościach technicznych w nadchodzących latach i skupia się na realistycznym prawdopodobieństwie ich wdrożenia. DLG ogłosiło właśnie krótką listę 10 innowacji nominowanych do nagrody. Oto one.

    Wizje przyszłości DLG-Agrifuture 2023 - cz.1

 

 

crop.zone we współpracy z John Deere - Dual.Volt.24M

Dual.Volt.24M wykorzystuje elektryczno-hybrydową technologię herbicydową do opryskiwania upraw bez użycia herbicydów nieselektywnych. Jest to połączenie systemu oprysku rozproszonego i pasmowego, zapewniające zrównoważoną wysoką wydajność. 24-metrowa szerokość robocza i adaptacyjne aplikatory umożliwiają desykację, zwalczanie międzyplonów i chwastów, a także sterowane kamerą zabiegi międzyrzędowe, które elastycznie dostosowują się do różnych odstępów między rzędami i rozmiarów roślin.

Nexat - uprawa wielogatunkowa z systemem produkcji roślin

W uprawie wielogatunkowej jest uprawianych jednocześnie na tym samym polu kilka gatunków roślin. Łączone są różne rośliny o różnym czasie wzrostu i zbioru. Metoda ta oferuje różne zalety produkcji roślinnej. System produkcji roślinnej Nexat umożliwia techniczną i ekonomiczną realizację upraw wielogatunkowych.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.