Nowości

Wirtualny doradca

Data publikacji:

Platforma 365FarmNet wzbogaciła się o nowy, interesujący moduł - BASF AgSolutions Finder, którego śmiało można nazwać wirtualnym doradcą agronomicznym.

 

Jak prawidłowo rozpoznać choroby czy chwasty występujące na plantacjach? W jaki sposób - gdy niejednokrotnie stanowi to niemały problem - dobrać właściwy środek, który rolnicy powinni w danej sytuacji zastosować? Odpowiedź na te pytania jest szczególnie istotna, gdy ze względu na zmagania z pandemią koronawirusa kontakt z doradcami czy agronomami został w wielu przypadkach co najmniej utrudniony.

– Dlatego wyszliśmy do rolników z rozwiązaniem, które na pewno pomoże im rozwiać wiele wątpliwości w zakresie ochrony roślin – podkreśla Jarosław Adamczak, dyrektor zarządzający 365FarmNet w Polsce. – Dzięki współpracy z BASF zapewniamy ekspercką wiedzę i fachowe wsparcie, z którego każdy może skorzystać, używając do tego przeglądarki internetowej w swoim smartfonie – dodaje. W tym wypadku odpowiednie wsparcie zapewnia BASF AgSolutions Finder -nowy bezpłatny moduł na platformie 365FarmNet. – Podstawową zaletą BASF AgSolutions Finder jest fakt, że umożliwia on najszybsze znalezienie rozwiązania problemów, które rolnik zastanie na swoim polu – wyjaśnia Cezary Urban, dyrektor działu Agricultural Solutions BASF Polska. – Znając podstawowe informacje o danym stanowisku, zasianej odmianie, przedplonie oraz prowadzeniu uprawy bardziej czy mniej intensywnej, rolnik jest w stanie w ciągu dwóch minut zidentyfikować agrofaga oraz znaleźć skuteczny środek do jego zwalczania. Co ważne, nowy moduł może również „podpowiedzieć”, kiedy i jakiego regulatora wzrostu użyć w danej uprawie – zauważa.

Pełna funkcjonalność

Nowy moduł BASF podpowiada, jaki środek zastosować, aby zwalczyć daną chorobę czy chwasty, uwzględniając przy tym szereg czynników, takich jak np.: dokładna lokalizacja pola, faza rozwojowa, dana odmiana i wcześniej stosowane zabiegi. Warto przy tym dodać, iż dokumentowanie prac w programie 365FarmNet oznacza automatyczne importowanie danych do nowego modułu i ich odpowiednie przetworzenie. Wystarczy więc wybór pola, co do którego konieczne jest uzyskanie porady oraz rekomendacji zastosowania ochrony, a BASF AgSolutions Finder bardzo szybko zasugeruje, jakie patogeny czy chwasty aktualnie mogą wystąpić na plantacji oraz wskaże środek, który powinien zostać zastosowany. Nowy moduł firmy BASF zapewnia też porady odnośnie retardantów - czy konieczna jest już regulacja i czym najlepiej skracać daną uprawę, w jakim terminie i jaką dawką.

Brak aktywnego dokumentowania na platformie 365FarmNet nie wpływa w żaden sposób na zmniejszenie podstawowej funkcjonalności BASF AgSolutions Finder. Skorzystanie z jego możliwości zajmie kilka minut dłużej - w takim wypadku trzeba z listy wybrać „ręcznie” niezbędne informacje, jak np. gatunek i odmianę uprawianej rośliny czy planowany zabieg. – Dodatkowo, przy rekomendacji mamy też od razu informację i kontakt do najbliższego dystrybutora danego środka oraz link do sklepu BASF online, gdzie można go zamówić lub dowiedzieć się o nim więcej – wyjaśnia Monika Cieniawska, regionalny doradca ds. sprzedaży i rozwoju rynku 365FarmNet.Prowadzenie aktywnej dokumentacji w programie

365FarmNet daje jednak możliwość natychmiastowego zaplanowania wykonania konkretnego oprysku w optymalnym terminie, a po przeprowadzeniu zabiegu i zaksięgowaniu go na platformie zostanie to automatycznie zapisane w kartotece danego pola.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 09/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.