Nowości

Wirtualna stacja pogodowa VWS

Data publikacji:

Austriacka firma Pessl Instruments oferuje m.in. pełną gamę produktów bezprzewodowych pod marką Metos, które są stosowane w różnych gałęziach gospodarki - od rolnictwa po badania, ostrzeganie przed powodzią i wiele innych. W portfolio firmy znajduje się również ciekawe rozwiązanie dedykowane rolnictwu precyzyjnemu - wirtualna stacja pogodowa prezentująca lokalne informacje o pogodzie.

Czym są wirtualne stacje pogodowe i czym różnią się od tradycyjnych rozwiązań? Stacje wirtualne istnieją dla każdego punktu na Ziemi, gdzie serwis meteorologiczny Meteoblue może uzyskać dane pogodowe. Dane pozyskane przez wirtualną stację nie wynikają z bezpośredniego pomiaru, ale z symulacji meteorologicznych wykonanych przez system Meteoblue w oparciu o opracowane wiarygodne modele pogodowe. Ponieważ nie ma rzeczywistych czujników dokonujących bieżących pomiarów, mogą oczywiście występować pewne rozbieżności w stosunku do rzeczywistych wartości. Przykładowo dokładność opadów deszczu różni się w poszczególnych lokalizacjach w zależności od mikroklimatu. Wirtualna stacja pogodowa umożliwia jednak ręczne dostosowanie lokalnych danych o deszczu w razie potrzeby. Użytkownik może w tym celu użyć małego miernika deszczu, aby określić rzeczywiste opady, a następnie poprawić dane w FieldClimate. Ręcznie dostosowane dane dotyczące opadów i wilgotności liści zapewniają dokładniejsze wyniki. Niemniej w trudnym terenie zaleca się zakup stacji iMetos w celu uzyskania możliwie dokładnych wyników.

Stacja wirtualna wskazuje 7 różnych parametrów, w tym temperaturę powietrza, wilgotność względną, intensywność promieniowania słonecznego, prędkość wiatru, opad atmosferyczny, wilgotność liści oraz temperaturę gleby. Obliczone zmienne odpowiadają tym z zestawu czujników iMetos IMT300. Głównymi zaletami stacji wirtualnych są niskie koszty użytkowania, prosty w użyciu interfejs z poziomu komputera, tabletu lub smartfona, dostęp do całego zestawu narzędzi FieldClimate, współpraca z oprogramowaniem do zarządzania innych firm i brak konieczności  konserwacji. Prezentowana stacja Metos VWS  działa jako kompletna usługa wspomagająca podejmowanie decyzji - zapewnia prognozę pogody, alarmuje o prognozowanych przymrozkach, oferuje prognozowe modelowanie przebiegu chorób uprawianych roślin i pomaga w planowaniu pracy. Jest to idealne rozwiązanie dla rolników posiadających duże pola z jedną centralną stacją pogodową. Dzięki współpracy z VWS mogą oni uzyskać więcej informacji o pogodzie również dla odległych części tego samego pola, przy minimalnych kosztach. Meteos VWS jest też rozwiązaniem skierowanym do dilerów sprzętu rolniczego i nawadniającego, pracowników mediów, gmin czy też firm telekomunikacyjnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.