Nowości

Wielofukcyjny urządzenie Cleanmeleon 2

Data publikacji:

Niemiecka firma Westermann jest producentem i dystrybutorem niewielkich, kompaktowych maszyn do prac komunalnych takich jak sprzątanie budynków użyteczności publicznej, zamiatania i czyszczenia ulic, odśnieżania, usuwania mchu i chwastów, także do obsługi i czyszczenia budynków inwentarskich oraz obejścia w gospodarstwie rolnym. Jednym z jej flagowych produktów jest uniwersalne i wielofunkcyjne urządzenie Cleanmeleon 2 dostępne w wielu konfiguracjach napędu i wyposażenia.

Cleanmeleon 2 jest oferowany w wersji elektrycznej lub spalinowej z silnikami benzynowymi lub diesla. W wersji elektrycznej ze sterowaniem łańcuchowym, gwarantuje cichą i całkowicie bezemisyjną  pracę  dlatego idealnie nadaje się do działania wewnątrz budynków użyteczności publicznej. Zasilany jest 4 akumulatorami napędowymi i oświetleniowymi, w zestawie jest też ładowarka. Moc urządzenia to 1100 W, prędkość poruszania do 8 km/h do przodu oraz 5 km/h do tyłu. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 120 minut. Wersje benzynowe wykorzystują silniki Hondy GXV o mocy od 3,2 do 11,9 kW zapewniające prędkość do 10 km/h przy poziomie hałasu do 82 dB. Dostępny jest także chłodzony wodą, 2-cylindrowy silnik diesla Kubota Z602, o mocy 10,3 kW, dający prędkość maksymalną również 10 km/h. W wersjach spalinowych napęd przenoszony jest hydrostatycznie na przednią oś. Dostępne w ofercie są wersje urządzenia z układem hydraulicznym wykorzystywanym np. do obsługi podnośników, zamiatarek itp. Masa urządzenia oraz jego wymiary uzależnione są wybranego typu maszyny oraz zastosowanego osprzętu. Westermann Cleanmeleon 2 jest niezwykle zwrotny i łatwy w sterowaniu. Producent zabezpieczył podwozie maszyny przed agresywnymi czynnikami chemicznymi stosując wysokiej jakości ocynk, elementy robocze osprzętu narażone na korozję są również zabezpieczone lub wykonane ze stali nierdzewnej.
Najważniejszą cechą tego typu urządzeń są łatwo montowane nadstawki przeznaczone do różnego rodzaju prac. Wśród nich można wyróżnić: zamiatarkę osiową AX900 zapewniającą bezpyłowe zamiatanie, (zasięg pracy do 900 mm) lub z 2 szczotkami do 1250 mm, zamiatarkę osiową Perfect, z 2 szczotkami w zamkniętej obudowie (szerokość robocza 1050 mm), szczotki promieniowe R900/R100 z tworzywa sztucznego lub stalowe do usuwania mchu i chwastów (obszar roboczy 900-1000 mm, maksymalna wydajność - 4100 m²/h), pług śnieżny obracany w lewo lub prawo (obszar roboczy 1600 mm), ocynkowany zgarniak do paszy (szerokość robocza od 800 do 1600 mm), podajnik ślimakowy do paszy FA 800 (szerokość robocza do 800 mm, opcjonalnie dostępny ze szczotką), który rozdrabnia i spulchnia paszę, zgarniak ASS800/ASS900, nie niszczy podłoża dzięki gumowym obrzeżom, opcjonalnie dostępny ze szczotką do czyszczenia legowisk zwierząt, rozrzutnik ze stali nierdzewnej do paszy lub wapna, z regulowanym otworem dozującym, podajnik z rozrzutnikiem z łopatkami mieszającymi, dostępny także w wersji z przyczepą (pojemność zbiornika od 580 do 930 l), a także wysokociśnieniową myjkę do podłóg (szerokość robocza 800 mm, ze zbiornikiem na wodę pojemności 150 l), idealną do czyszczenia podłóg szczelinowych w budynkach inwentarskich. 

dr inż. Przemysław Marek

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.