[ATR] Nowości Amazone

Wielkie Catrosy

Data publikacji:
Catrosa

Firma Amazone rozszerzyła serię kompaktowych bron talerzowych CatrosXL o nowe modele o większej szerokości roboczej. Te wyposażone w duże talerze maszyny, zapewniające wysoką wydajność i doskonale radzące sobie z dużą ilością masy organicznej, dostępne są teraz także w wersjach od 4 do 8 m.

Oprócz dotychczasowych modeli o szerokości 2; 2,5 i 3 m, serię tworzą obecnie także składane maszyny zawieszane o szerokości roboczej 4; 5 i 6 m, które opcjonalnie mogą być wyposażone w zaczep i tylny układ jezdny TS, dzięki czemu mogą współpracować również z mniejszymi ciągnikami. Serię uzupełniają największe, zaczepiane modele o szerokości 7 i 8 m, standardowo wyposażone w centralne podwozie TX.

Duże talerze

Oprócz wysokiej prędkości roboczej (do 18 km/h), brony CatrosXL wyróżniają duże talerze o średnicy 610 mm, rozstawione na belkach co 25 cm, i duży odstęp między rzędami talerzy oraz wałem, co zapewnia dobry przepływ nawet znacznych ilości masy organicznej. Zamiast talerzy z głębokimi nacięciami, dedykowanych do pracy na suchych i zwięzłych glebach, można wybrać talerze z drobnym karbowaniem. Dzięki temu maszyny gwarantują dobre mieszanie resztek roślinnych i maksymalne rozdrabnianie nawet przy bardzo płytkiej uprawie, a dzięki podziałce wynoszącej 12,5 cm (rozstaw talerzy obu rzędów) zapewniają obróbkę całej powierzchni. Talerze obracają się na bezobsługowych, w pełni sprawdzonych łożyskach, znanych z dotychczasowych bron Catros. Ramiona talerzy mocowane są do belek za pomocą gumowych amortyzatorów, co ułatwia dopasowanie się elementów roboczych do podłoża i chroni je przed uszkodzeniem. Specjalnie ukształtowane, odlewane ramiona talerzy zostały dodatkowo zmodyfikowane, aby sprostać większym obciążeniom i prowadzić talerze na wyrównanej głębokości w każdych warunkach. Maszyny o szerokości 7 i 8 m mogą być opcjonalnie wyposażone w ramę ContourFrame, która pozwala obu stronom brony dostosowywać się do nierówności terenu.

Głębokość robocza regulowana jest mechanicznie za pomocą wrzecion nastawczych na maszynie lub hydraulicznie podczas jazdy z kabiny. Oba rzędy talerzy pracują na tej samej głębokości, a cała maszyna zawsze pozostaje równolegle do podłoża i nie jest ściągana przy zmianie głębokości roboczej.

Lepiej z podwoziem

Maszyny TS o szerokości od 4 do 6 m z opcjonalnym tylnym układem jezdnym charakteryzują się bardzo płynną pracą, ponieważ podczas przejazdów roboczych podwozie jest całkowicie unoszone, co dodatkowo dociąża talerze i ułatwia ich równomierne zagłębianie. Poza tym wersje TS są standardowo wyposażone w tłumienie drgań, co również zapewnia bardziej płynną pracę.
Maszyny TX o szerokości roboczej 7 i 8 m mają zintegrowane centralne podwozie, które zapewnia optymalne rozłożenie ciężaru, bezpieczny transport po drogach oraz dużą zwrotność na poprzeczniakach. Podwozie można wyposażyć w opony o szerokości 700 mm, co minimalizuje nacisk na grunt i gwarantuje dobrą trakcję nawet w piaszczystym lub podmokłym terenie.
Do bron CatrosXL dostępnych jest 11 różnych wałów, dzięki czemu można dobrać optymalny wał w zależności od rodzaju gleby i warunków uprawy. Wiele wałów można doposażyć także w tylną bronę zagarniającą, szczególnie przydatną podczas drugiej uprawy ścierniska lub uprawy przedsiewnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.