Gospodarka i rolnictwo

Wielka Brytania: Włoski gigant mleczarski kupuje dystrybutora

Data publikacji:

Granarolo, wiodąca włoska firma z sektora mleczarskiego od lat rozwija sprzedaż włoskich produktów spożywczych, nie tylko mleczarskich. Właśnie w tym cel nabyło poprzez swoją spółkę zależną Granarolo UK 100% udziałów w firmie Midland Food Group. To dystrybutor świeżych i mrożonych produktów spożywczych w Wielkiej Brytanii. Midland Food Group działa na rynku angielskim od ponad 40 lat, koncentrując się głównie na usługach gastronomicznych i rosnącej obecności w zorganizowanej dystrybucji.

Midland Food Group ma roczne obroty w wysokości 70 mln euro i zatrudnia 244 pracowników. Posiada dwa magazyny w Willenhall (20 km od Birmingham) oraz w Basingstoke (80 km od Londynu), gdzie mieści się jego strategiczne centrum dystrybucji na Londyn i południową Anglię. Midland sprzedaje produkty nabiałowe, które stanowią obecnie 30% sprzedaży całkowitej. Resztę stanowią mrożone produkty, napoje, przyprawy, owoce i warzywa w puszkach, ryż, makarony oraz produkcja ciast i kanapek. Midland Food Group działa również za pośrednictwem portalu e-commerce iDelii.
Kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju dystrybucji i rozwoju firmy będzie współpraca z zakładem produkcyjnym, który mieści się po stronie francuskiej w Saint Omer obok tunelu łączącego Francję z Wielką Brytanią.

Wielka Brytania stanie się trzecim co wielkości rynkiem Granarolo po Włoszech i Francji.

Źródło: forummleczarskie.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.