Wielka Brytania – dwanaście tysięcy rocznie

Data publikacji:
ciągnik john deere
tabela

Dwa kraje, które w dalszym ciągu trzymają się anachronicznego wyroku Trybunału Sprawiedliwości, według którego dane rynkowe producentów mogą być publikowane dopiero po upływie roku, to Wielka Brytania oraz Irlandia. W 2016 r. rynek brytyjski przeżywał stagnację - zarejestrowano tam 12 025 ciągników, podczas gdy w 2015 r. było to 12 112 maszyn.

Nie dziwi, iż niepewność co do przyszłej sytuacji ekonomicznej hamuje u brytyjskich rolników chęć do inwestowania. Najbardziej odczuła to marka John Deere, przy spadku liczby zarejestrowanych ciągników o ok. 8,4%, a następnie grupa CNH, która „zaliczyła” spadek o 5%. Znaczne wzrosty udało się osiągnąć marce Fendt (+20%), grupie SDF (+16%), marce Claas (+14%) i rodzimej marce JCB (+24%), choć warto zwrócić uwagę również na wzrosty sprzedaży atrakcyjnych pod względem cenowym produktów Kubota (+5%) i Zetor (+24%).

Zobacz jak wygląda sytuacji w poszczególnych krajach - Rynek ciągników 2017 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat europejskiego rynku ciągników? Czytaj atr express 10/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.