Aktualności

Wiele twarzy przyszłej uprawy na targach DLG-Feldtage

Data publikacji:

Po przerwie spowodowanej pandemią targi DLG-Feldtage wróciły do kalendarza imprez wystawienniczych. Tym razem targi odbyły się na polach Kirschgartshausen, gospodarstwa doświadczalnego firmy Südzucker w pobliżu Mannheim w Niemczech, w dniach 14-16 czerwca 2022 r. Podczas imprezy,w której uczestniczyło ok. 15 tys. zwiedzających, zaprezentowano przyszłe strategie i rozwiązania dla wyzwań związanych z nowoczesną produkcją roślinną.

    Wiele twarzy przyszłej uprawy na targach DLG-Feldtage

    created by dji camera

Targi cieszyły się szczególnie dużą popularnością wśród młodych właścicieli i szefów gospodarstw nie tylko z Niemiec, ale również z Holandii, Austrii, Szwajcarii, Litwy, Francji, Polski i Czech. Tradycyjnie już impreza ta podkreśliła swoją rangę bardzo bogatym programem technicznym. Pod hasłem przewodnim „Moja produkcja roślinna.

Moja przyszłość” DLG Feldtage dostarczyło rolnikom szereg przyszłościowych nowości w zakresie odmian roślin uprawnych, technik, technologii i środków produkcji rolnej, które umożliwiają gospodarstwom realizację indywidualnych strategii gospodarowania. Odwiedzający wyrażali duże zainteresowanie nowymi nasionami i odmianami, ochroną i nawożeniem upraw, a także tematem robotyki.

Podczas gdy „Field Robot Event”, międzynarodowy konkurs dla studentów prezentujących roboty rolnicze, pokazał aktualny stan badań nad robotami polowymi, wiele wdrożonych już w tym zakresie rozwiązań po raz pierwszy na DLG-Feldtage zostało również zaprezentowanych przez wystawców.

Codzienne pokazy maszyn skupiały się na prezentowaniu zarówno chemicznych, jak i mechanicznych technologii ochrony roślin. Dużym zainteresowaniem wystawców cieszył się również specjalny blok tematyczny poświęcony „Rolnictwu ekologicznemu”. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem uczestników, co znalazło odzwierciedlenie we wstępnych wynikach ankiety przeprowadzonej wśród odwiedzających targi - prawie co trzeci z nich zgłębiał tę tematykę.

Następne targi DLG-Feldtage odbędą się w dniach 11-13 czerwca 2024 r. w Gut Brockhof w Erwitte koło Lippstadt (Nadrenia Północna-Westfalia). 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.