Gospodarka i rolnictwo

Większy nacisk na konkurencyjność w kontekście celów klimatycznych UE na 2040 r.

Data publikacji:

Komisja Europejska opublikowała komunikat w sprawie celów klimatycznych na rok 2040 i strategii zarządzania emisjami dwutlenku węgla w przemyśle. Thilo Brodtmann, dyrektor wykonawczy VDMA, komentuje:

    Większy nacisk na konkurencyjność w kontekście celów klimatycznych UE na 2040 r.

Określony pośredni cel klimatyczny do 2040 r. jest politycznie poprawny. Ścieżka jest ważniejsza niż rzeczywista liczba: teraz komunikat UE wskazuje, w jaki sposób można osiągnąć redukcję emisji.

Nacisk na dekarbonizację i jednocześnie konkurencyjność przemysłu wytwórczego jest ważnym sygnałem dla sektora budowy maszyn i urządzeń, ponieważ nasza branża zapewnia kluczowe technologie do osiągnięcia tego celu.

Kluczową kwestią jest to, że cele klimatyczne na rok 2040 nie mogą w żadnym wypadku prowadzić do większych obciążeń regulacyjnych dla firm. W przeciwnym razie niezbędne inwestycje nie będą mogły mieć miejsca.

Priorytetem powinno być zatem wdrożenie obecnych ram regulacyjnych Zielonego Ładu UE, przy jednoczesnym ich uproszczeniu.

Technologie wychwytywania dwutlenku węgla są niezbędnym elementem do osiągnięcia europejskich celów klimatycznych. Komisja Europejska wysyła jasny sygnał, że cele klimatyczne nie mogą zostać osiągnięte bez tych technologii. Jednak technologie wychwytywania dwutlenku węgla muszą teraz zostać uznane przez społeczeństwo i państwa członkowskie za uzasadnioną i niezbędną opcję ochrony klimatu.

Technologie cyklu węglowego CO2 są technicznie zaawansowane, a przemysł budowy maszyn i urządzeń jest światowym liderem w tej dziedzinie. Europa może stać się wiodącym rynkiem i potrzebna jest unijna strategia przemysłowego zarządzania emisjami dwutlenku węgla. VDMA jest kompetentnym partnerem we wdrażaniu planów UE.

Pożądana gospodarka wodorowa nie może funkcjonować bez węgla z cyklu CO2. Oba obszary ochrony klimatu są współzależne, dlatego z zadowoleniem przyjmujemy wszelkie inicjatywy w tym zakresie.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.