Aktualności

WIALAN - Fachowo na polu

Data publikacji:

Jak co roku tarnowska firma WIALAN organizuje dla swoich klientów spotkania, podczas których mogą pogłębić swoją wiedzę na temat odmian, agrotechniki czy ochrony roślin. Kolejna edycja, która odbyła się pod koniec czerwca, zorganizowana pod hasłem Dni Pola, przybliżyła szereg informacji na temat odmian pszenicy, rzepaku oraz mieszanek poplonowych, w różnych konfiguracjach ochrony i nawożenia.

Gościny udzielili tym razem państwo Kazimiera i Marek Skolarusowie z małopolskiej miejscowości Liplas. Zorganizowane 29 czerwca spotkanie zgromadziło ponad 500 osób, które miały co oglądać i z czym się zapoznawać - tegoroczne spotkanie poświęcone było prezentacji (na wydzielonych poletkach pokazowych) stanu upraw rzepaku oraz pszenicy ozimej, prowadzone przez poszczególne firmy nasienne, nawozowe oraz chemiczne - partnerów handlowych firmy WIALAN. Przedstawiciele tych firm służyli fachową wiedzą, przybliżając wyniki zastosowanych zabiegów. – To już siódma edycja organizowanych przez firmę WIALAN Dni Pola, od pięciu lat przypisanych do terminu 29 czerwca. I choć nie było możliwości zaprezentowania maszyn w pracy, zainteresowanie tego typu imprezami polowymi nie maleje. Jest to dla nas szczególny czas, bo w tym roku przypada jubileusz 25-lecia firmy. Maszynami handlujemy co prawda krócej - od 2004 r., ale od tego czasu rynek bardzo się zmienił, głównie za sprawą ogromnego udziału funduszy unijnych. Mamy obecnie podpisane umowy z 24 dostawcami maszyn - niezmiennie współpracujemy z firmami zagranicznymi: New Holland, Pöttinger, Maschio Gaspardo, Weidemann, Hardi jak i z polskimi producentami Mandam, Agro-Masz czy Krukowiak, którzy w dużym stopniu dorównują jakością swoich produktów dużym koncernom zagranicznym. Na obecną kondycję rynku wpływa przede wszystkim intensywność podpisywania umów przez ARiMR z rolnikami, przez co wielu klientów wstrzymuje się z zakupami do chwili rozpatrzenia wniosków przez Agencję. I o ile w największych gospodarstwach o decyzjach zakupowych decydują przede wszystkim względy ekonomiczne, tak w mniejszych gospodarstwach są to czasem zakupy „na wyrost”, z myślą np. o powiększaniu areału – mówi Janusz Ludwa, dyrektor działu maszyn w firmie WIALAN.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.