Nowości

Weycor i Lovol w ofercie firmy Korbanek

Data publikacji:

Asortyment maszyn oferowanych przez firmę Korbanek jest coraz większy. Na stoisku firmy podczas majowych targów Zielone Agro Show zaprezentowano bowiem nową ładowarkę Weycor AR320. Seria 300 obejmuje najmniejsze maszyny w ofercie tego niemieckiego producenta. Niewielka masa robocza 2500 kg w połączeniu z kompaktowymi wymiarami sprawiają, że te wszechstronne ładowarki sprawdzą się podczas obsługi nawet ciasnych budynków inwentarskich, ale również na wąskich placach budowy, w ogrodnictwie i architekturze krajobrazu oraz w zastosowaniach komunalnych. Drugą z nowości była minikoparka chińskiej marki Lovol.

    Weycor i Lovol w ofercie firmy Korbanek

    Ładowarki Weycor uzupełniają ofertę maszyn do pracy w budynkach inwentarskich.

Ładowarka AR320 napędzana jest silnikiem Yanmar 3TNV 76 o mocy 25 KM. Zastosowanie napędu hydrostatycznego gwarantuje bardzo dużą precyzję podczas wykonywania prac z łyżką czy widłami paletowymi. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 19 km/h. Model AR320 wyróżnia konstrukcja przegubowa z zastosowaniem przegubu wahadłowego, przy czym nisko położny środek ciężkości zabezpiecza maszynę przed wywróceniem.

Układ hydrauliczny zasila pompa zębata o wydatku 33 l/min, zasięg ramienia wynosi 2,55 m, zasięg ramienia przy rozładunku łyżką - 2,3 m, a kąt wysypu to 45°. Sprawdzona i przetestowana kinematyka Weycor zapewnia również dużą siłę wyrywania. Ładowarka oferowana jest w wersji z odkrytą platformą operatora, można także zamówić zamkniętą ogrzewaną kabinę. System sterowania dżojstikiem i ergonomicznie zaprojektowany układ przycisków sprawiają, że obsługa maszyny jest łatwa i nie stwarza problemów. Do ładowarki przewidziano oczywiście szeroką gamę dodatkowego osprzętu.

Dla budownictwa

Korbanek wprowadza do swojej oferty również minikoparki marki Lovol. Przykładem tej grupy maszyn była prezentowana minikoparka o masie operacyjnej 1800 kg i szerokości roboczej 0,76-1,05 m. Koparka wyposażona jest w silnik marki Yanmar Stage V o mocy 11,5 kW, japońską pompę Nachi, silnik obrotowy Eaton, a więc dobrano tutaj jakościowo komponenty znanych w Europie producentów. Warto tutaj też wspomnieć, że marka Lovol nawiązała ścisłą współpracę z Japan Engineering Center dzięki temu poprawiono jakość i żywotność komponentów, a także logistykę dostaw.

Jeżeli chodzi o parametry robocze to koparka zapewnia siłę kopania łyżki 15,2 kN i maksymalną głębokość kopania 2,31 m. Minikoparka FR18E2 reprezentuje popularną w Polsce klasę wagową maszyn, jest to konstrukcja typu Zero Teil, promień jej skrętu to zaledwie 64 cm, teleskopowo regulowane podwozie zapewni z kolei dobrą trakcję i wjazd nawet w wąskie obszary placu budowy. Firma Korbanek liczy tutaj na duże zainteresowanie rynku - oferta będzie dalej rozwijana w tym kierunku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.