Gospodarka i rolnictwo

Weterynarze żądają obiecanych 40 mln zł

Data publikacji:

Blokady dróg i głodówka mają zmusić ministra rolnictwa do dotrzymania słowa. Inspektorzy Weterynarii zapowiedzieli zaostrzenie protestu od poniedziałku.

40 mln Jan Ardanowski, minister rolnictwa, obiecał weterynarzom już w styczniu. Potem miały być przekazane do końca marca, potem do końca kwietnia. Protest Inspekcji Weterynaryjnej trwa od grudnia, teraz pracownicy stracili cierpliwość, w poniedziałek ma nastąpić zaostrzenie protestu. Tego dnia pracownicy IW przyjdą do pracy ubrani na czarno. Od 14 czerwca w całym kraju planowane są blokady dróg.

Czas, rodzaj i ich intensywność zależeć będą od reakcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, któremu Inspekcja Weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania narosłych problemów - mówi Sara Meskel przewodnicząca OZZPIW. 

Tymczasem to inspekcja jest odpowiedzialna za badanie mięsa, produkowanego w zakładach mięsnych. Od jakości ich pracy zależy m.in. to, czy będą nami wstrząsać podobne afery mięsne, jak w lutym, które nadszarpnęły opinią Polski jako eksportera dobrej żywności. To inspektorzy odpowiadają za prewencję Afrykańskiego Pomoru Świń.

Źródło:Rzeczpospolita

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.