Weidemann otrzymuje nagrodę German Design Award 2019

Weidemann otrzymuje nagrodę German Design Award 2019

Weidemann otrzymuje nagrodę German Design Award 2019 za dwie maszyny. Renomowane wyróżnienie zostaje przyznawane co roku przez radę ds. wzornictwa.

Nagroda German Design Award 2019 za urządzenie 9080/9080T firmy Weidemann.

German Design Award to międzynarodowa nagroda premium przyznawana przez rade ds. wzornictwa. Jej cel: odkrywać, prezentować i wyróżniać unikalne trendy w projektowaniu. Dlatego co roku nagradzane są najwyższej klasy zgłoszenia z dziedziny wzornictwa produktów, z których wszystkie są pionierami na swój własny sposób w międzynarodowym krajobrazie projektowania. Ładowarka kołowa 9080 została zaprezentowana na targach Agritechnica 2017. Jako pierwsza ładowarka w klasie 11 ton maszyna, zaprojektowana do przeładunku ciężkich materiałów, oferuje szeroki zakres funkcji – ale także charakteryzuje się doskonałą konstrukcją. Firma Weidemann otrzymuje nagrodę German Design Award 2019 w kategorii Excellent Product Design/Utility Vehicles za niezwykłą maszynę.

Oświadczenie jury: Tego, że duże maszyny mogą posiadać atrakcyjną estetykę, dowodzi ładowarka wykonana na wysokim poziomie konstrukcyjnym. Imponujący pod względem formalnym i funkcjonalnym pojazd użytkowy, który wspaniale łączy estetykę przemysłową z własnym stylem. 

Certyfikatem „Special Mention” są doceniane prace, których wzornictwo wykazuje szczególnie udane częściowe aspekty lub rozwiązania – wyróżnienie, które honoruje zaangażowanie firm i projektantów.

Nagroda German Design Award 2019 za 1160 eHoftrac marki Weidemann.

Podobnie w tej samej kategorii certyfikatem „Winner” została wyróżniona pierwsza całkowicie elektrycznie napędzana maszyna 1160 eHoftrac. Oświadczenie jury brzmi do tego: Elektryfikacja maszyn roboczych to duży krok w kierunku czystego środowiska, a niniejszy silny pomocnik stanowi przy tym dobry przykład. Świetny produkt, któremu nie brakuje wydajności czy typowych właściwości zastosowania w porównaniu z wcześniejszymi modelami.

Zauważa to w międzyczasie również wielu użytkowników maszyny: Emisje CO2, hałas i cząsteczki sadzy w pomieszczeniach to już przeszłość! Nowa maszyna 1160 eHoftrac usuwa emisje spalin z codziennej pracy. Łączy ona znajome właściwości i sprawdzoną wydajność klasy kompaktowej z najnowocześniejszą technologią i ekologicznym oraz oszczędnym napędem elektrycznym. Od rozpoczęcia dostaw w kwietniu 2015 roku maszyna najlepiej sprawdziła się w zastosowaniu. Firma Weidemann z maszyną eHoftrac® przygotowała jako pierwszy producent rynek dla napędów elektrycznych w kompaktowych ładowarkach kołowych.

Źródło: Weidemann

WA

Reklama
Powiązane artykuły