Gospodarka i rolnictwo

Według VDMA politycy w końcu reagują na ostrzeżenia

Data publikacji:

Dyrektor wykonawczy VDMA Thilo Brodtmann komentuje debatę w Bundestagu na temat planowanego ogólnego zakazu stosowania substancji PFAS (substancji perfluoroalkilowych) przez UE:

    Według VDMA politycy w końcu reagują na ostrzeżenia

– Przedstawiciele CDU/CSU, FDP i SPD opowiedzieli się w Bundestagu za odrzuceniem zakazu stosowania PFAS w jego obecnie planowanej formie. Zamiast tego opowiadają się za zróżnicowanymi regulacjami. Oznacza to, że politycy w końcu reagują na uzasadnione obawy i ostrzeżenia branży – mówi Thilo Brodtmann.

– Kompleksowy zakaz PFAS planowany przez UE miałby poważny wpływ na łańcuchy dostaw i procesy produkcyjne oraz zagroziłby wytwarzaniu wielu ważnych produktów - na przykład w zakresie technologii ochrony klimatu lub technologii medycznych. Bezpieczeństwo wielu produktów również nie byłoby już gwarantowane. Substytuty są dostępne tylko w kilku przypadkach lub doprowadziłyby do znacznego obniżenia jakości i bezpieczeństwa produktów - w tym dla konsumentów – podkreśla dyrektor wykonawczy VDMA.

– Zamiast ogólnego zakazu potrzebujemy zróżnicowanych regulacji: PFAS, które są polimerami o niskim stopniu zagrożenia, muszą być wyłączone z zakazu. Każda ze stron ma teraz obowiązek wykorzystać swoje wpływy, aby naprawdę zapobiec szkodom dla gospodarki – dodaje.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.