Aktualności

Według CEMA stabilnie na rynku

Data publikacji:

Wskaźnik ogólnego klimatu biznesowego dla branży maszyn rolniczych w Europie zasadniczo ustabilizował się na pozytywnym poziomie po ostrych spadkach w trakcie wojny Rosji z Ukrainą. Zwłaszcza kwestie dotyczące bieżącego prowadzenia tego biznesu wydają się być ustabilizowane, podczas gdy udział uczestników badania z oczekiwaniami wzrostu nieco się zmniejszył. W rezultacie w październiku 2022 r. indeks spadł nieznacznie do 12 punktów (w skali od -100 do +100).

    Według CEMA stabilnie na rynku

Wzrost cen i wąskie gardła po stronie dostawców nadal stanowią wyzwanie dla branży, jednak można zaobserwować pewne lekkie złagodzenie. Obecnie 28% firm planuje tymczasowe wstrzymanie produkcji z powodu niedoborów w ciągu najbliższych 4 tygodni.

Podział regionalny po stronie rynku wskazuje, że rynek niemiecki traci nieco na dynamice, ale poziom zaufania dla rynku francuskiego pozostaje silny. Ponadto na niektórych rynkach, takich jak Skandynawia i Szwajcaria, można zaobserwować nawet tendencję wzrostową. Dodatkowo obecne zapasy dilerów zarówno nowych, jak i używanych maszyn pozostają bardzo niskie w całej Europie i mogą być nadal poniżej optymalnego poziomu na większości rynków. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.